Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Domově pro seniory ve Frýdku-Místku vznikají nové společenské prostory

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku prochází částečnou rekonstrukcí. Na každém patře se buduje nová společenská místnost. Úpravy mají za cíl zlepšit společenský život hlavně imobilním uživatelům, kteří se tak budou moci scházet nedaleko svých pokojů. Investice byla vysoutěžena za 6,5 milionu korun.

Výstavba nových společenských prostor v Domově pro seniory Frýdek-Místek výrazně pokročila. Místnosti už dostaly reálné obrysy. Hlavně klienti jsou rádi, že budou mít nové prostory k setkávání a dalším aktivitám.

Anketa: 1.) "Jo, to víte, že je lepší, jak to." 2.) "No, tak to je v pořádku." 3.) "To je dobře, ne?" 4.) "Třeba chceme cvičit teď a je tu málo místa, když nemůžeme na terasu, když je tam zima, tak máme takový problém. Ale bude to pěkné, těším se na to."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Na prostory se těší i samotný personál, protože zde budeme moci uskutečnit i skupinové cvičení, které v tuto chvíli probíhá na chodbách a terasách."

V domově měli doposud jednu společenskou místnost, a to v přízemí. Pro řadu imobilních uživatelů, tak bylo obtížné se do ní vypravit. Nyní budou takové místnosti na každém patře.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Dříve tady byly pouze taková zákoutí s kuchyňským koutem a televizí, které byly součástí chodby. Je potřeba si uvědomit, že ta budova, ve které se nacházíme, stojí už přes 20 let, proto dřívější řešení nezapadalo do současných potřeb, které máme."

Místnosti budou vybaveny kuchyňkou, velkoplošnou televizí, instalovaná v nich bude vzduchotechnika pro odvětrávání i klimatizace a chybět nebude ani wi-fi.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Cílem je vytvořit příjemný prostor pro setkávání, který bude oddělen od chodeb a kde se budou odehrávat různé aktivity, které chceme zacílit pro méně mobilní uživatele, ale nejen ty. V těchto místnostech by se mohly vykonávat například výtvarné práce. Prostory mohou sloužit k herním aktivitám, které jsou mezi seniory oblíbené. K poslechu hudby, k promítání filmů a dokumentů. Nebudou nikterak rušeni od toho shonu na chodbě."

V místnostech mohou také společně obědvat nebo večeřet, ale hlavně je využívat i pro setkávání s rodinou.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory F-M: "Rekonstrukce probíhá dle očekávání, ale k samotnému otevření chybí ještě pár klíčových úprav, jak vidíte. Rádi bychom si ty prostory převzali co nejdříve, ale nejbližší termín je asi až na konci září, či v polovině října. Bude upřesněn. Každý týden probíhá kontrolní den."

Přestavba byla vyčíslena na 6,5 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy