Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má nový zpravodaj a spouští Mobilní Rozhlas, lidé dostanou důležité informace přímo do mobilu

Nový zpravodaj i aplikace Mobilní Rozhlas. Ta je pro město Frýdek-Místek, které postupně pracuje na plánu lepší a moderní komunikace s občany, prioritní. Lidé si mohou do svých chytrých telefonů nainstalovat aplikaci, která je bude informovat o tom, co se ve městě děje. Mohou přes ni také hlásit poruchy a v budoucnu se zapojit i do různých anket.

Frýdek-Místek má nový Zpravodaj. Po více než deseti letech dostal novou grafiku i obsah.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Nová koalice na frýdecko-místecké radnici si jako jeden z hlavních cílů vytyčila lepší komunikaci s občany. Občané Frýdku-Místku byli zvyklí na zpravodaj a informace na webu města. My tu strategii měníme a snažíme se občany vtáhnout do rozhodovacího procesu a dochází k několika změnám. Jednou z nich je změna formátu a pravidelnosti zpravodaje, který se mění na měsíčník, ale rozšířil svůj obsah a myslím si, že i témata jsou zajímavější, trvalejší a chceme každé číslo nějakým způsobem koncipovat tematicky."

Zpravodaj doplní také úplně nová aplikace pro telefony – Mobilní Rozhlas.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Spuštění Mobilního rozhlasu ve Frýdku-Místku je prvním splněným bodem z našeho programu. Slíbili jsme, že pro občany zavedeme chytrou aplikaci ke komunikaci s občany a hlášení podnětů."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to systém, který funguje ve více než 1 600 obcích v České republice. Je velmi osvědčený a v tomto systému je registrovaných už více než půl milionu uživatelů v České republice. Čili kombinace těchto dvou věcí. Zpravodaj v jiném formátu a nové formy komunikace, kdy nemusí občan poté vyhledávat ty informace, ale ty informace si najdou jeho. Přesně ty, které potřebuje, tak to je naše cesta."

Kdo nemá chytrý telefon, tak se může zaregistrovat k odběru informací přes email, SMS nebo dokonce přes hlasovou zprávu, což mohou využít například senioři.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Důležitým benefitem je, že lidé pomocí aplikace Mobilní rozhlas budou moci hlásit podněty, co najdou ve městě kolem sebe. Například různé poruchy, závady, rozbité popelnice, rozbité chodníky, lavičky, nefunkční městské osvětlení."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Ten nový systém navíc ještě umožní zpětnou vazbu pomocí různých anket, rozhodování o participativním rozpočtu, variantách řešení. Čili jsme schopni zase od občanů získávat informace, což je pro nás velmi důležité a chtěli bychom je vtáhnout, případně i ty, kteří byli trochu skeptičtí a říkali si, že nikdy občan nemůže nic ovlivnit, tak to je to, co chceme změnit a občan musí mít hlavní slovo."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Registrace je zdarma, a to buď prostřednictvím aplikace nebo odkazu, který vidíte vedle mě na banneru. Zaregistrujte se, zaregistrujte i své blízké, pojďte s námi posunout Frýdek o kousek dál."

Registrace je možná také přes formulář, který je k dispozici na radnici.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy