Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nahlédněte s průvodci do zajímavé minulosti Frýdku-Místku

Turistické informační centrum si připravilo zajímavou sérii komentovaných prohlídek po městě. Zájemci se vydají například s prvorepublikovými četníky řešit záhadnou vraždu. Nebo zjistí, jaká byla tehdejší elegance hostinců a cukráren. V plánu jsou ale i další prohlídky.

Poklidné město Frýdek-Místek toho ve své historii pamatuje opravdu hodně. Kdo by chtěl nahlédnout alespoň trochu do minulosti, ať už té na odvrácené straně nebo i té příjemnější, určitě by si neměl nechat ujít sérii komentovaných prohlídek. Ta nejbližší dostala podtitul Babylon Frýdek.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Například v sobotu 11. září se přesuneme do 30. let minulého století a nahlédneme do černé kroniky Frýdku, kdy místnímu udatnému četnictvu nedaly spát nejen krádeže, či podvody, ale možná také ohavná vražda. Další téma otevřeme 2. října, kdy načerpáme prvorepublikovou eleganci na procházce věnované místním hostincům, kavárnám i cukrárnám a řekneme si třeba, jak vznikl větrník anebo proč je indiánek indiánkem."

Tato prohlídka bude mít název Ubrousku, prostři se. Ve středu 20. října odpoledne pak čeká zájemce další poměrně netradiční, ale přitom velmi oblíbená komentovaná prohlídka s názvem Tajemství frýdeckého hřbitova.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Kdy nám průvodkyně řekne, na kolik peněz vyšel pohřeb nebo proč se dávaly u hrobů nad zem zvonečky. S dětmi se pak vydáme 25. listopadu po stopách nikým dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše a společně se zaposloucháme do tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí."

Záhada Jurášova pokladu se také setkává pravidelně s velkým zájmem hlavně rodičů s dětmi.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Přehled všech prohlídek najdou zájemci na našem webu ticfm.cz pod záložkou Průvodci. Všechny prohlídky je pak nutné si rezervovat předem, a to buď online na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku na Zámeckém náměstí nebo v Místku na náměstí Svobody."

Mimo tyto prohlídky po městě máte ještě možnost využít také dvou komentovaných výstupů s průvodcem na Lysou horu. Ty jsou v plánu vždy na neděli, a to 19. září, kdy se vychází z lanového centra v Ostravici a 3. října, kdy bude začátek u hotelu Rajská bouda v Malenovicích. Na všechny prohlídky je nutná rezervace dopředu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Bernatský - MyDva Kafé
Střítež
od 140 Kč/hod.

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry