Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé si předávali zkušenosti na Festivalu inspirace v přírodních vědách

Diskuze, zajímavé pokusy i badatelské dílny. Tak to vypadalo na druhém ročníku Festivalu inspirace v přírodních vědách. Proběhl v Dobré, kam se sjeli učitelé ze základních škol v širokém okolí, aby si nejen předávali zkušenosti, ale také se inspirovali v nových učebních trendech.

Učitelé z Frýdecko-Místecka dostali příležitost vyměnit si mezi sebou zkušenosti na unikátním Festivalu inspirace v přírodních vědách.

Monika Olšáková, spoluorganizátorka Festivalu inspirace v přírodních vědách: "Zaměřuje se na propojování a síťování učitelů v regionu, kde jim můžeme nabídnout novinky, které jsou na poli přírodovědného vzdělávání v současnosti v České republice."

Na 6 desítek učitelů ze základních škol se sešlo tentokrát v Dobré. Nejprve si vyslechli přednášky kolegů nejen ze základních škol. Pak následoval zajímavý program plný pokusů v podání Smokemana z Vysoké školy báňské v Ostravě a vzápětí usedli učitelé do lavic badatelských dílen.

Monika Olšáková, spoluorganizátorka Festivalu inspirace v přírodních vědách: "Budeme míchat roztoky. Pak bude konstruktivistická matematika pro první stupeň, podle mě velmi záživná dílna. Další bude učíme se venku, takže jak začít učit venku, CLIL angličtina v přírodních vědách, což si myslím, že je velmi důležitá věc. No a robotika, která má neustále nové trendy."
Petr Novotný, inspektor České školní inspekce: "Přál bych si, kdyby opravdu se takto vyučovalo. Nebo kdyby se z toho vzaly ty nápady, které by se daly poté krásně realizovat ve výuce a určitě to zpříjemní výuku. Děti se více naučí a když budu neskromný, tak to potom ušetří i práci nám. Zástupcům České školní inspekce, kteří poté uvidíme tu krásnou výuku a nebudeme muset napravovat nějaké chyby českého školství."
Monika Olšáková, spoluorganizátorka Festivalu inspirace v přírodních vědách: "Něco takového chybí. Na trhu jsou třeba obecné festivaly pedagogické inspirace, ale nejsou zaměřením na přírodní vědy."

Cílem akce je nejen sdílení zkušeností, ale hlavně hledání způsobů, jak inspirovat žáky, aby se zapojili do výuky, byla pro ně zajímavá a snadno pochopitelná.

Tomáš Chrobák, spoluorganizátor Festivalu inspirace v přírodních vědách: "Nejen, že to řekl učitel, ale že je samo chápe a přijímá a že mu to učení vůbec dává smysl. Že nevytváříme nekonečné série příkladů, třeba v té matematice, ale opravdu ideálně to jde z toho života anebo to dítě ví vůbec, proč to má dělat."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Tato možnost sdílet informace, nacházet nové cesty, jak vzdělávat, jak nacházet cestu k dětem, jak jim přinášet poznatky nově a přinášet jim zkušenosti a představovat jim život, je vždycky správná. I když se akce koná již podruhé mimo město, má obrovský přesah a velká část jejich uchazečů je z Frýdku-Místku a my bychom rádi načerpali ty zkušenosti i od pedagogů, kteří jsou i z velké dálky."

Festival inspirace v přírodních vědách se letos konal podruhé a je více než jasné, že se z něj už stane oblíbená tradice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry