Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě třídy dětí z Chlebovic mají netradičně učebny v prostorách fary a na hasičárně

Žáci první třídy se učí v prostorách požární zbrojnice a třeťáci mají třídu na půdě fary. Netradiční a dočasné řešení pro výuku zvolili na Základní a mateřské škole v Chlebovicích. Budova školky totiž prochází rekonstrukcí a do školních tříd musely být z nařízení hygieny umístěny děti z mateřinky.

Hned první školní den usedli netradičně prvňáčci z Chlebovic do improvizovaných lavic v prostorách hasičské zbrojnice. Ta stojí vedle základní školy a s případným přesunem tak děti nemají žádný problém. Podobně jsou na tom i třeťáci. Ti docházejí do budovy fary, která stojí také vedle školy.

Anketa Děti: 1.) "Je to tady strašně moc hezké a moc se mi to tady líbí." 2.) "Je to tu dobré a mám to kratší do školy." 3.) "Je to dobré a je tady dobře."

Důvodem dočasné náhrady tříd je rekonstrukce mateřské školky.

Ilona Martínková, ředitelka ZŠ a MŠ Frýdek-Místek – Chlebovice: "Navyšovali jsme kapacitu mateřské školy, protože dětí je tady stále převis a ještě jsou další zájemci. A vzhledem k tomu, že za námi mateřská škola je v rekonstrukci. Dělala se v létě elektřina, bude se dodělávat ještě i voda. Tak jsme museli školní děti z hygienických důvodů převézt."

Ze dvou tříd tady na základní škole vznikly prostory pro děti z mateřské školky, kam celkem dochází 36 dětí.

Anketa: "Jsme moc rádi, že teďka ta možnost je. Máme ještě mladšího sourozence, který díky tomu bude mít také možnost nastoupit do místní školky."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Naším cílem je, aby občané nejenom v centru, ale i v okrajových částech měli dostupné všechny služby. A proto jsme v Chlebovicích přistoupili k tomu, že pro velký zájem jsme přidali jednu třídu mateřské školky, aby nemusely děti z Chlebovic dojíždět do města. Myslím si, že ta situace. Zejména pro děti, je asi zajímavá, pokud jsou na půdě na faře a v hasičské zbrojnici, tak si myslím, že to drobné nepohodlí bude nakonec to, na co budou vzpomínat až budou dospělí, že to bylo zajímavé."

Dalším otazníkem je situace s výstavbou nové tělocvičny, která má stát nad budovou mateřské školky.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Přesto, že je to naše hlavní priorita pro investiční rok, tak to stojí všechno na nekompletní projektové dokumentaci, kterou naši předchůdci rok nebyli schopni zkompletovat a celou dodat k zadávacímu řízení. Dneska jsme po dvou měsících, máme 95 procent dokumentace a teď probíhají ještě složitá jednání s projektantem na dodání zbytků technických zprav, tak abychom mohli zahájit zadávací řízení na zhotovitele stavby."

Nová tělocvična má sloužit dětem ze základní a mateřské školy a také místním obyvatelům. Rozpočet na ni je 60 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail