Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažil 17. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek zažil 17. ročník benefičního festivalu Sweetsen Fest. I letos byl především o domácích kapelách, divadle, a hlavně dobročinné sbírce. Za necelé tři dny se podařilo vybrat téměř 73 tisíc korun.

Frýdek-Místek opět ožil oblíbeným festivalem Sweetsen fest. Ten začal už ve čtvrtek odpoledne na scéně Hudba u Arnošta. Jak už bývá zvykem, atmosféru si přišli užít místní i přespolní a každý se těšil na něco jiného.

Anketa: 1.) "Na Slepé křováky, zítra, 21:50." – A všeobecně na Sweetsen chodíte pravidelně? – "Chodíme pravidelně." – Jak vnímáte atmosféru? – "Velmi dobře." 2.) "My jsme odsud, tak my to máme kousek. My jsme domácí." – Tak co to pro vás znamená, když se řekne Sweetsen fest? – "Taková srdcová záležitost." 3.) "My jsme přišli na Jakuba Tichého, to bude velká pecka za chviličku. Chodíme pravidelně, ano." 4.) "Po dlouhé době jsem na Sweetsen festu." 5.) "Jo, zaujalo, že se snaží hoši. Jsem tady poprvé vůbec na tom Sweetsenu."

Letošní 17. ročník proběhl v omezeném a menším režimu na třech scénách. Kromě hudby obsáhl tradičně divadlo. Festival cílí tradičně na domácí interprety.

Kamil Typovský, dramaturg festivalu Sweetsen fest: "Aby alespoň jeden z interpretů v té skupině byl rodák z Frýdku-Místku nebo resident ve Frýdku-Místku a musí se hrát vlastní tvorba. Tak to je a jsme rádi, že každý rok se objevují nové a nové kapely. Letos v podstatě i když máme omezený rozpočet a nemáme jedno pódium, tak je i tak sedm nových kapel a jsme rádi, že to podhoubí tady funguje."

Součástí je také pravidelná benefice, kdy se vybírají peníze na různé dobročinné organizace ve městě. Ty si připravují na festivalu i drobný program, především pro děti.

Lucie Zelinková, Charita Frýdek-Místek: "Celé takové velké téma je cirkus, takže děti si mohou vyzkoušet různé cirkusové aktivity, udělat různé vlastní náramky, máme tu i malování na obličej. Před vstupem do areálu máme umístěnou takovou velkou kulisu, u které se mohou vyfotit. K dispozici jim je i klaun, který pro ně vyrábí různá zvířátka z balónků a podobně."
Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Jsem rád samozřejmě, že to probíhá po loňské pauze. Je to 17. ročník, myslím si, že skoro každý, kdo ve Frýdku-Místku žije, tak na Sweetsenu někdy byl nebo o něj alespoň i zavadil. Mnozí z nás na měl i vystupují vcelku pravidelně. A tak jsem rád, že se to pořád daří táhnout dál. I když bez těch velkolepých úvodů, jaké byly v minulých letech u řeky, na Olešné, ale ono je to možná lepší, že to zase dostane trochu komornější atmosféru."

Ve sbírce se letos vybíralo na Charitu, ADRU a Podané ruce. V závěru festivalu byl jejich zástupcům předán šek na téměř 73 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Kultura, gastro, sport i divadlo. Frýdek-Místek láká na významné akce letošního roku

Kultura F-M ve spolupráci s městem a dalšími organizacemi připravila přehled deseti festivalů roku 2024. Přehled má za cíl přilákat návštěvníky na jedinečné události, které se ve městě konají. Od těch kulturních přes gastronomické až po ty sportovní.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Frýdek-Místek zažil 17. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest
Vydáno 13. září 2021 16:51, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek zažil 17. ročník benefičního festivalu Sweetsen Fest. I letos byl především o domácích kapelách, divadle, a hlavně dobročinné sbírce. Za necelé tři dny se podařilo vybrat téměř 73 tisíc korun.

Frýdek-Místek opět ožil oblíbeným festivalem Sweetsen fest. Ten začal už ve čtvrtek odpoledne na scéně Hudba u Arnošta. Jak už bývá zvykem, atmosféru si přišli užít místní i přespolní a každý se těšil na něco jiného.

Anketa: 1.) "Na Slepé křováky, zítra, 21:50." – A všeobecně na Sweetsen chodíte pravidelně? – "Chodíme pravidelně." – Jak vnímáte atmosféru? – "Velmi dobře." 2.) "My jsme odsud, tak my to máme kousek. My jsme domácí." – Tak co to pro vás znamená, když se řekne Sweetsen fest? – "Taková srdcová záležitost." 3.) "My jsme přišli na Jakuba Tichého, to bude velká pecka za chviličku. Chodíme pravidelně, ano." 4.) "Po dlouhé době jsem na Sweetsen festu." 5.) "Jo, zaujalo, že se snaží hoši. Jsem tady poprvé vůbec na tom Sweetsenu."

Letošní 17. ročník proběhl v omezeném a menším režimu na třech scénách. Kromě hudby obsáhl tradičně divadlo. Festival cílí tradičně na domácí interprety.

Kamil Typovský, dramaturg festivalu Sweetsen fest: "Aby alespoň jeden z interpretů v té skupině byl rodák z Frýdku-Místku nebo resident ve Frýdku-Místku a musí se hrát vlastní tvorba. Tak to je a jsme rádi, že každý rok se objevují nové a nové kapely. Letos v podstatě i když máme omezený rozpočet a nemáme jedno pódium, tak je i tak sedm nových kapel a jsme rádi, že to podhoubí tady funguje."

Součástí je také pravidelná benefice, kdy se vybírají peníze na různé dobročinné organizace ve městě. Ty si připravují na festivalu i drobný program, především pro děti.

Lucie Zelinková, Charita Frýdek-Místek: "Celé takové velké téma je cirkus, takže děti si mohou vyzkoušet různé cirkusové aktivity, udělat různé vlastní náramky, máme tu i malování na obličej. Před vstupem do areálu máme umístěnou takovou velkou kulisu, u které se mohou vyfotit. K dispozici jim je i klaun, který pro ně vyrábí různá zvířátka z balónků a podobně."
Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Jsem rád samozřejmě, že to probíhá po loňské pauze. Je to 17. ročník, myslím si, že skoro každý, kdo ve Frýdku-Místku žije, tak na Sweetsenu někdy byl nebo o něj alespoň i zavadil. Mnozí z nás na měl i vystupují vcelku pravidelně. A tak jsem rád, že se to pořád daří táhnout dál. I když bez těch velkolepých úvodů, jaké byly v minulých letech u řeky, na Olešné, ale ono je to možná lepší, že to zase dostane trochu komornější atmosféru."

Ve sbírce se letos vybíralo na Charitu, ADRU a Podané ruce. V závěru festivalu byl jejich zástupcům předán šek na téměř 73 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000027441/frydekmistek-zazil-17-rocnik-beneficniho-festivalu-sweetsen-fest