Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažil 17. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest

Frýdek-Místek zažil 17. ročník benefičního festivalu Sweetsen Fest. I letos byl především o domácích kapelách, divadle, a hlavně dobročinné sbírce. Za necelé tři dny se podařilo vybrat téměř 73 tisíc korun.

Frýdek-Místek opět ožil oblíbeným festivalem Sweetsen fest. Ten začal už ve čtvrtek odpoledne na scéně Hudba u Arnošta. Jak už bývá zvykem, atmosféru si přišli užít místní i přespolní a každý se těšil na něco jiného.

Anketa: 1.) "Na Slepé křováky, zítra, 21:50." – A všeobecně na Sweetsen chodíte pravidelně? – "Chodíme pravidelně." – Jak vnímáte atmosféru? – "Velmi dobře." 2.) "My jsme odsud, tak my to máme kousek. My jsme domácí." – Tak co to pro vás znamená, když se řekne Sweetsen fest? – "Taková srdcová záležitost." 3.) "My jsme přišli na Jakuba Tichého, to bude velká pecka za chviličku. Chodíme pravidelně, ano." 4.) "Po dlouhé době jsem na Sweetsen festu." 5.) "Jo, zaujalo, že se snaží hoši. Jsem tady poprvé vůbec na tom Sweetsenu."

Letošní 17. ročník proběhl v omezeném a menším režimu na třech scénách. Kromě hudby obsáhl tradičně divadlo. Festival cílí tradičně na domácí interprety.

Kamil Typovský, dramaturg festivalu Sweetsen fest: "Aby alespoň jeden z interpretů v té skupině byl rodák z Frýdku-Místku nebo resident ve Frýdku-Místku a musí se hrát vlastní tvorba. Tak to je a jsme rádi, že každý rok se objevují nové a nové kapely. Letos v podstatě i když máme omezený rozpočet a nemáme jedno pódium, tak je i tak sedm nových kapel a jsme rádi, že to podhoubí tady funguje."

Součástí je také pravidelná benefice, kdy se vybírají peníze na různé dobročinné organizace ve městě. Ty si připravují na festivalu i drobný program, především pro děti.

Lucie Zelinková, Charita Frýdek-Místek: "Celé takové velké téma je cirkus, takže děti si mohou vyzkoušet různé cirkusové aktivity, udělat různé vlastní náramky, máme tu i malování na obličej. Před vstupem do areálu máme umístěnou takovou velkou kulisu, u které se mohou vyfotit. K dispozici jim je i klaun, který pro ně vyrábí různá zvířátka z balónků a podobně."
Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku/Piráti/: "Jsem rád samozřejmě, že to probíhá po loňské pauze. Je to 17. ročník, myslím si, že skoro každý, kdo ve Frýdku-Místku žije, tak na Sweetsenu někdy byl nebo o něj alespoň i zavadil. Mnozí z nás na měl i vystupují vcelku pravidelně. A tak jsem rád, že se to pořád daří táhnout dál. I když bez těch velkolepých úvodů, jaké byly v minulých letech u řeky, na Olešné, ale ono je to možná lepší, že to zase dostane trochu komornější atmosféru."

Ve sbírce se letos vybíralo na Charitu, ADRU a Podané ruce. V závěru festivalu byl jejich zástupcům předán šek na téměř 73 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry