Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden popálený a 19 zachráněných po velkém požáru bytu ve Frýdku-Místku

Dvanáct hasičských jednotek se sjelo ve čtvrtek k velkému požáru bytu ve Frýdku-Místku. Hasiči zachránili 19 lidí, pomohly dýchací masky a dokonce i výšková technika. Tři lidi totiž museli sundat z parapetů. Muž v hořícím bytě se popálil. Předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Proč začalo hořet se zatím neví.

Velké drama se odehrálo ve čtvrtek o půl jedné odpoledne v centru Frýdku-Místku. V 6. patře bytového domu v ulici Maxima Gorkého začal hořet byt. Některé obyvatele museli hasiči zachránit přímo z parapetů.

svědkyně: "Nepříjemný pohled vidět někoho sedět na římse a čekat co bude. Chudák v rohu zmáčklý prosil o pomoc, že už nemůže dýchat. Snad bude v pořádku."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zachránili celkem 8 osob, z toho pomocí zmíněné výškové techniky z říms (parapetů) tři osoby, dalších pět osob hasiči zachránili po chodbě, když obyvatelům nasadili vyváděcí parat masky. Dalších 11 osob – obyvatel bytů pod zasaženým bytem – hasiči evakuovali na dvůr v bezpečné vzdálenosti od bytového domu."

Na místo se postupně sjelo 12 hasičských jednotek. Tři profesionální ze stanic ve Frýdku-Místku, Nošovicích a Ostravě-Zábřehu a 12 dobrovolných ze stanic  Frýdek, Nošovice, Krmelín, Paskov, Dobrá, Dobratice, Frýdlant nad Ostravicí, Brušperk a Sedliště. Přijely také dva automobilové žebříky a jedna plošina.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Požár se hasičům podařilo uhasit za 43 minut. Dům odvětrávali pomocí dvou přetlakových ventilátorů. V tuto chvíli se už mohli někteří obyvatelé (do 5.patra) vrátit domů, u dalších se řeší ve spolupráci se zdejším magistrátem poskytnutí náhradního ubytování."

Hasiči evidují jednoho zraněného muže středního věku, který vyběhl ze zasaženého bytu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Byl jak popálený, tak nadýchaný kouřem. Zachránili jej z parapetu v 6. patře domu pomocí automobilového žebříku."
velitel zásahu: "Bylo to na poslední chvíli."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči mu poskytli prvotní ošetření a kyslík, pak jej předali týmu ZZS MSK. Druhá osoba, zachráněná výškovou technikou, byla imobilní."

Předběžná škoda na bytě 2+1 a nad ním ožehnutých oknech byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy