Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum v Národním domě ve Frýdku-Místku končí a stěhuje se do nemocnice

Velkokapacitní očkovací centrum v Národním domě ve Frýdku-Místku končí. Očkovat se tady bude do konce září. Pak začne stěhování do nově zrekonstruovaných prostor nemocnice. Tam by se mělo opět dál očkovat od pondělí 4. října. K běžné vakcinaci se už přidalo očkování třetí dávkou.

V Národním domě ve Frýdku-Místku fungovalo očkovací centrum sedm měsíců. Během největšího náporu zvládlo naočkovat i tisíc lidí denně. Nyní už ale tak velké prostory nejsou potřeba.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "V Národním domě budeme očkovat do konce měsíce září a pak se přestěhujeme do připravovaného očkovacího centra už v nemocnici, které vidíme za sebou. Jsou to bývalé ambulance, které jsme jako ambulance zrekonstruovali a teď je využijeme pro očkovací centrum. V Národním domě jsme podali cirka 100 tisíc dávek, takže za to jsme velmi vděční, že jsme ten prostor mohli využít."

Město vyhradilo nemocnici deset parkovacích míst hned na vedlejším parkovišti. Ta budou dočasně sloužit pouze během provozu nového očkovacího centra. To by mělo fungovat minimálně dalšího tři čtvrtě roku.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Předpokládám, že to bude nejméně do poloviny příštího roku, ale uvidíme, jak se to bude dál boj s covidem vyvíjet a jaká budou další pravidla."

Kromě běžného očkování je totiž možné přijít už na třetí dávku vakcíny.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Třetí dávka už je nyní možná, aby byla aplikována každému, kdo ji nyní potřebuje. Nebo kdo ji chce, nutné je, aby to bylo osm měsíců po ukončeném očkování. To znamená po druhé dávce. Můžou být výjimky, může být aplikována i dříve, ale pak je to po dohodě s lékařem."

Lidé dostanou SMS s informací, že se mohou nechat naočkovat a pak se stačí zaregistrovat v libovolném očkovacím centru. Platí také, že si může vybrat i vakcínu.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pokud je to MRA vakcína, tak si může vybrat buď Pfizera nebo Modernu. Podle toho, čím byl očkovaný. Nebo si může vybrat i tu druhou vakcínu, ale znovu by to bylo na doporučení lékaře. A určitě by se měl zeptat, zda je to pro něj vhodné."

Ve Frýdku-Místku už mají naočkováno také přes 2 500 dětí. Ty teď převažují nad dospělými.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "V současné době to očkování druhých dávek nebo prvních dávek je velmi nízké. Pohybujeme se kolem čtyřiceti klientů za den. Víc se očkují děti a ten počet začíná narůstat asi díky tomu, že začíná školní rok a děti jsou více nachlazené, tak se více očkují."
Jana Březinová, mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku: "V rámci testování PCR testů, antigenních testů, pokračujeme stále v našem odběrovém stanu. Denně uděláme zhruba 100 testů. Mimo to nabízíme také testování na protilátky, kdy občan se nemusí nikde hlásit, nikde objednávat. Stačí přijít k nám na recepci, zaplatit poplatek a jít na odběr krve. Tam po odebrání výsledky bude mít zhruba do půl hodiny."

Situace v nemocnici je zatím klidná. Není tady hospitalizován žádný covidový pacient. Jejich počty ale opět celoplošně mírně rostou. V nemocnici se proto na případné hospitalizace opět připravují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy