Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Současní i budoucí drobní obchodníci se mohou přihlásit do akademie Podnikej F-M

Drobní obchodníci se mohou přihlásit do nového projektu Frýdku-Místku s názvem Podnikej F-M. Naučí se tam správně cílit na své zákazníky, prezentovat na sociálních sítích nebo jak kreativně upravit výlohu. Celá akademie je pro ně zdarma a vychází z akce, která už funguje v Ostravě.

Poslední rok přinesl mnoho změn a nejinak je tomu i u nakupování. Lidé se naučili nakupovat on-line a tradiční kamenné prodejny se musí tomuto trendu přizpůsobit. Právě proto přichází Frýdek-Místek s iniciativou Podnikej F-M s aktivitami na podporu malých podnikatelů.

Markéta Ubíková, zastupitelka Frýdku-Místku/Piráti/: "Myslíme si, že pro město jsou tito lidé důležití, protože to je důvod, proč lidé chodí do města. Žijí tady, nakupují a chceme je podpořit. Zvláště ten poslední rok a půl byl pro ně velmi náročný."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Ve Frýdku začala nová iniciativa Podnikej FM. Začíná to akademií pro obchodníky, která bude trvat 3 měsíce. Začínáme v říjnu, s tím, že podobné projekty budou poté navazovat. Jedná se o podporu hlavně menších a středních podniků, které ji zajisté využijí. Bude se jednat o sadu seminářů se setkáváním a tak dále."
Markéta Ubíková, zastupitelka Frýdku-Místku/Piráti/: "Celý program Podnikej FM bude kombinací offlinového a onlinového světa, protože my jsme chtěli, aby ten program byl přizpůsobený tomu, že možná přijdou nějaká opatření. Takže budou tam onlinové workshopy, ale budou tam vlastně i offlinové naživo akce."

Inspiraci našel Frýdek-Místek v Ostravě, kde už podobná akademie funguje. Ta navazuje na tamní oblíbený projekt Sdílko Poruba, díky kterému dostali možnost se lidem prezentovat právě drobní obchodníci.

Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Nákupní zvyklosti zákazníků se změnily a je potřeba na to pružně reagovat. Proto jsme přišli se sérií pěti seminářů, kdy budeme dávat tipy jak na facebookovou reklamu, jak se poprat se sociálními sítěmi, jak na grafiku a budeme tam mít i nějaká živá setkání."
Markéta Ubíková, zastupitelka Frýdku-Místku/Piráti/: "Očekáváme to, že místní podnikatelé získají podporu, že se budou lépe adaptovat na ten postcovidový stav a že se lépe naučí orientovat v online světě."

První úvodní setkání proběhne 19. října od 17 hodin ve foyer kina Vlast. Hosty budou místní podnikatelé, kteří se podělí o tipy a praktické zkušenosti a následovat bude společná diskuse o tom, co podnikatelé ve Frýdku-Místku potřebují.

Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Celá akademie je zdarma, takže je otevřena všem malým obchodníkům, podnikatelům z Frýdku-Místku, ale i zájemcům o podnikání, kteří přemýšlíte nad tím, že byste nějaký podnikatelský nápad chtěli zrealizovat. Určitě se přihlaste, dáme vám tipy i jak na ten podnikatelský začátek."

Podrobnosti najdete na webu www.podnikejfm.cz

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail