Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velvyslanec Japonska navštívil Frýdek-Místek

Frýdek-Místek navštívil japonský velvyslanec Hideo Suzuki. Osobně se setkal se zástupci vedení města a také navštívil novou basketbalovou halu spolku Basketpoint. Zaujalo ho totiž, že se v ní vede tradiční japonský styl sportovní výchovy.

Nový velvyslanec ze Země vycházejícího slunce navštívil Magistrát ve Frýdku-Místku. V České republice je teprve přes rok, přesto už stihl několikrát zavítat i do Moravskoslezského kraje.

Hideo Suzuki, velvyslanec Japonska v ČR: "Moravskoslezský kraj jsem navštívil už potřetí. Je velmi zajímavý v oblasti průmyslu, historie a bohatých tradic."

Hlavním tématem návštěvy byla nově vzniklá basketbalová hala, ve které už plně sportují hlavně děti.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Myslím si, že návštěva japonského velvyslance je určitě velká událost i pro takové město, jako je Frýdek-Místek a jsem rád, že to nebyla jenom zdvořilostní návštěva, ale je to důsledek činnosti rodiny Navrátilů ve Frýdku—Místku. A toho, že se jim podařilo dostat část japonské kultury sem v podobě nového sportoviště. Basketbalové haly, na které město výrazně participovalo. A je to místo, kde se potkává naše tradiční kultura s kulturou japonskou, která je trochu odlišná v přístupu k výchově dětí a ke sportu. A myslím si, že to je věc, která městu velmi prospěje a jsem rád, že jsme se dneska v takovém formátu mohli potkat."
Hideo Suzuki, velvyslanec Japonska v ČR: "Velmi mě potěšilo, že pan Navrátil přenesl do Frýdku-Místku japonský styl sportovní výchovy. To mě hodně zajímalo, tak jsem s ním chtěl v tomto odvětví navázat spolupráci."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Já jsem nadšený, že pan velvyslanec Suzuki konečně zavítal do Frýdku-Místku. Ten plán byl, že se tady přijde podívat na návštěvu jeho předchůdce, ale korona zabránila tomu, aby proběhl tento slavnostní akt. Budu doufat, že dnešní návštěva, která je možná završením třicetiletého soužití s mou japonskou paní, že přinese Frýdku-Místku i určitou zvýšenou míru kultivace prostředí, protože pan velvyslanec zmínil i ve svém projevu, že se mu líbí, že se pokoušíme v našem klubu v podstatě provozovat sport jako součást výchovy dětí, inspirováni japonským školským systémem."

Na magistrátu si pro velvyslance připravili dárek v podobě knihy o městě a také ho požádali o podpis do pamětní knihy. Tím se připojil k řadě významných historických osobností.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Do kroniky, kterou tady máme, takže jeho podpis je vedle například Tomáše Garrigua Masaryka nebo Edvarda Beneše, případně Jana Masaryka, který byl ministrem zahraniční Československé republiky. To si myslím, že pro něj bylo příjemné překvapení a byl tímto poctěn."

Později pak velvyslanec zavítal na osobní návštěvu samotné basketbalové haly.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy