Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TIC Frýdek-Místek oslavilo Světový den pro rozvoj informací

Asociace turistických informačních center České republiky vyhlásila TÝDEN turistických informačních center. K oslavám se připojilo také to frýdecko-místecké. Na náměstí Svobody postavilo stánek, aby bylo lidem ještě blíž. Připraveny byly drobné dárky pro děti i možnost si zasoutěžit o různé ceny.

Celé úterý stál na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku stánek zdejšího Turistického informačního centra. Během chvíle po otevření byl doslova v obležení zdejších kolemjdoucích. Děti si braly připravené balónky, také si mohly vytvořit vlastní namalovanou magnetku nebo i zasoutěžit právě v malování.

Markéta Tabachová, TIC Frýdek-Místek: "My jsme dneska vyrazili do terénu, abychom ukázali návštěvníkům, co všechno naše informační centrum připravuje, co prodáváme a na co se mohou přijít do našeho informačního centra podívat. Děti si mohou vyrobit placku, kterou si sami vymalují a potom já jim pomůžu s tou výrobou, kterou si můžou potom odnést. Jinak tady nabízíme trička Frýdku-Místku, máme tu i nová trička, která jsou momentálně celkem velký trhák."

Venkovní akce proběhla na základě oslavy Světového dne pro rozvoj informací, který připadá na 24. říjen.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "My jsme se spolu s dalšími turistickými informačními centry po celé republice připojili k oslavám našeho dne. Celý den jsme lidem kromě našich poboček k dispozici také tady na náměstí, abychom jim přiblížili naši práci. Mohou si s námi povídat o tom, co vše tato práce obnáší, co se o nás mohou dovědět nebo kam se s námi mohou vydat v rámci komentovaných prohlídek. Vše máme doplněno anketami, kvízy a zábavou pro velké i malé. A zároveň mohou být návštěvníci zařazeni do slosování o návštěvnickou kartu Beskydy Valašsko Card nebo o volné vstupenky od našich partnerů akce."

Turistické centrum ve městě je všeobecně velmi známé a rádi tam chodí právě pro důležité informace.

Anketa: 1.) "Využívám, chodím tam pro časopisy. Tým, Kudy z nudy, Kam po Česku. To mám moc ráda. Pak si vstupenky kupuji přes informační centrum no a jinak pokud jsou tam nějaké zajímavosti a někdy i koupím nějaké dárečky, jako třeba magnetku nebo pokud byla Lysá hora třeba, když jsem v Beskydech a jedu někde do Čech a podobně." 2.) "S dětmi se pořád informujeme, kde bychom mohli zajít, co bychom mohli podniknout."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Samozřejmě budeme rádi také za jejich zpětnou vazbu, kdy nám mohou říct, jaké další služby by u nás přivítali nebo jaké doporučují doplnit. Chceme být totiž místním i návštěvníkům města službami co nejblíže a stále přicházet s novými informacemi."

K oslavám se připojilo téměř 150 turistických informačních centrem napříč celou Českou republikou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy