Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podzimní úklid listí je ve Frýdku-Místku v plném proudu, kvůli počasí začal letos později

Podzimní úklid ve Frýdku-Místku je opět v plném proudu. Zaměstnanci technických služeb sbírají popadané listí. Práce začaly tradičně na hřbitovech před památkou zesnulých. Nyní už se uklízí v ulicích města. V plánu je s úklidem skončit do 10. prosince.

Traktorové sekačky opět brázdí ulice Frýdku-Místku. Tentokrát ale nesekají trávu, nýbrž sbírají velké množství popadaného listí ze stromů. V tomto období probíhá tradiční podzimní úklid města.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naši zaměstnanci Provozu zeleň zahájili sběr listí v poslední dekádě měsíce října. Víceméně jsme zahájili na veřejných pohřebištích přípravu v rámci památky zesnulých. S tím, že letos ten spad listí je zpožděný, i klimatickým podmínkám. Tak prakticky od 1. listopadu jsme vjeli do ulic města. Zahájili jsme práce v místecké části na Rivieře, Staré Rivieře, v Janáčkově parku, pokračujeme pak PodPuklí a budeme postupně přecházet do frýdecké části."

Kde to nejde za pomoci techniky, jsou pracovníci připraveni vyhrabat listí ručně. Úklid mají na starosti zhruba tři desítky zaměstnanců.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ty práce by měly být podle harmonogramu ukončeny někdy kolem 10. prosince. Jedeme klasicky traktorovými sekačkami, které máme k dispozici. Trošičku jsme limitováni nemocností, ale samozřejmě i klimatickými podmínkami, které zatím přejí. Takže já věřím, že to do toho 10. prosince zvládneme."

Množství sesbíraného listí je rok od roku jiné a nedá se přesně odhadnout.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Záleží, jestli to listí je suché nebo zda je mokré. Odváží se prakticky každý den tady z toho našeho areálu několik vozidel, protože to máme v zásobníku, který pak nakládáme na nákladní vozidla a odvážíme na Frýdeckou skládku na kompostárnu do Bruzovic."

Přesný časový harmonogram prací a informace o tom, kde přesně a který den se budou pracovníci technických služeb zrovna nacházet, je k dispozici na webových stránkách města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy