Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o aplikaci Mobilní Rozhlas ve Frýdku-Místku postupně roste

Aplikace Mobilní Rozhlas nabírá ve Frýdku-Místku na popularitě. Během několika týdnů ji začaly využívat stovky nových občanů. Aktuálně hlásí registrace už na 2 200 uživatelů. Pozornost přilákala aplikace hlavně kvůli pravidelnému zveřejňování lokalit, ve kterých bude městská policie měřit rychlost.

Už přes 84 tisíc zpráv přečetli lidé v aplikaci Mobilní Rozhlas v rámci města Frýdek-Místek. Ty nejrychlejší a nejdůležitější informace mají jednoduše v chytrém telefonu.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Za poslední měsíc nám vzrostl počet registrací zhruba z nějakých 1400 na téměř 2200 registrovaných uživatelů mobilního rozhlasu. Je to určitě z části i díky tomu, že město za poslední měsíc začalo informovat o tom, kde bude městská policie měřit stacionárním radarem rychlost. Čili i tam nám na tom vznikly i další registrace."

Ale rozhodně to není jenom o měření rychlosti, ale i o mimořádných událostech nebo také o řešení desítek podnětů, na které lidé sami upozorní.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Poprvé došlo k určité neplánované odstávce energií, na kterou nás upozornila městská společnost Distep. Zejího podnětu jsme tedy registrované uživatele obeslali zprávou SMS, aby bylo opravdu jisté, že si té informace všimnou. A samozřejmě velké oblibě se těší hlášení a následné řešení podnětů zaslaných občany prostřednictvím aplikace Mobilního Rozhlasu z mobilních telefonů. Jak už jsem uváděl dříve, jde obvykle o nějaké znečištění veřejného prostoru, poničené lavičky nebo třeba škody na zeleni nebo třeba nefungující městské osvětlení. To jsou ty nejčastější trable, které lidé hlásí."

V aplikaci najdete také pravidelný denně aktualizovaný covid report, tipy na výlety, sport i kulturu, informace o počasí nebo kontakty na instituce.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Pokud občané chtějí mít opravdu ty nejčerstvější informace pohotově vždy v mobilu, ať se zaregistrují na adrese fm.mobilnirozhlas.cz a stáhnout si aplikaci do svého mobilního telefonu."

V případě, že nemáte chytrý telefon. Informace vám mohou chodit po registraci také do emailu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - Třinec
Třinec
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Kovalský - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 100 do 150 Kč/hod.

Detail

Fachstav, s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek a okolí, KONTAKTNÍ OSOBA Mgr. Michna Lukáš, tel. 603 246 661, e-mail: info-fachstav@seznam.cz
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč/měsíc

Detail