Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dal více peněz do sociální oblasti, zavedl Mobilní Rozhlas a dokončil řadu oprav sociálních zařízení

Rekonstrukce Penzionu pro seniory, větší podpora sociální oblasti i lepší prostory pro práci s autistickými dětmi. Nebo také Mobilní Rozhlas, který informuje o všem důležitém. To jsou důležité projekty, které za svou oblast ve Frýdku-Místku zhodnotil náměstek Igor Juriček.

Piráti usedli do vedení Frýdku-Místku v roce 2021 úplně poprvé. Přesto nezaspali na vavřínech a snažili se, aby jejich práce přinesla své ovoce.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Za mě moje dvě hlavní oblasti jsou sociální služby a péče a IT. V těch sociálních službách považuji za hlavní, že se nám podařilo navýšit prostředky, kterými podporujeme sociální služby ve městě. O milion korun jsme navýšili náš dotační program. Město nově spolufinancuje Beskydské centrum duševního zdraví. To je nová služba, která ve městě působí. Podařilo se dokončit rekonstrukci Penzionu pro seniory na Lískovecké. Na to navazují naše plány dalších investic."

V roce 2022 se například plánuje zahájení rekonstrukce Domova pro seniory v ulici Školská.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Konečně se dostane na naši Žirafu, kde vyměníme okna a na tom penzionu pro seniory bychom chtěli začít s rekonstrukcí výtahů, které tam jsou taky už zastaralé. Neméně důležitou záležitostí je, že jsme zajistili další financování našich služeb sociální prevence. Protože došlo k výpadku financování těchto služeb z kraje, který měl peníze z evropského sociálního fondu. Takže služby sociální prevence, za všechny bych třeba vypíchl Azylový dům Sára pro matky s dětmi. Za co jsem opravdu osobně velmi rád, tak že se nám podařilo domluvit městské prostory v Centru aktivních seniorů pro Adru, která pořádá volnočasové aktivity pro děti s poruchou autistického spektra. Kdyby ADRA tady tyto aktivity ve městě nepořádala, tak pro autistické děti nic jiného ve městě není a těm rodičům to opravdu pomáhá."

Do aplikace se registrovalo už na 2300 lidí. Městská policie v ní hlásí také místa, kde bude měřit rychlost a letos v ní přibydou další funkce. Z dalších projektů chystá letos město Participativní rozpočet.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Naše komise pro územní plánování a architekturu vybrala 10 míst po městě a my občany hlasováním necháme rozhodnout, které to místo za ty peníze necháme zrekultivovat nebo zvelebit. Občané se takto zapojí o rozhodování o investicích ve městě. Budou moct říct, kterou lokalitu chtějí z těch lokalit vylepšit. Co tam má být, a ještě v průběhu podávat nějakou zpětnou vazbu."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail