Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti zdravotnické školy odpovídali na online veletrhu na dotazy uchazečů o studium

Online veletrh středních škol má za sebou i okres Frýdek-Místek. V posledním kole se do něj zapojilo 12 škol. Zvýšenému zájmu o studium se v současné době těší nejen řemeslné obory, ale také hlavně zdravotnické a sociální. Zřejmě kvůli častému nedostatku zaměstnanců v těchto profesích.

Čtveřice vybraných studentů Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek usedla k počítači, aby mohla odpovídat na dotazy uchazečů o studium.

Vendula Mecová, studentka 4. ročníku oboru sociální činnost: "Převážně se přihlašovali teda studenti. Někdy se objevilo, že i rodiče, kteří chtěli zjistit více informací pro ty svoje děti, které se chtějí hlásit a mají o to zájem."
Eva Jemelková, výchovná poradkyně SZŠ Frýdek-Místek: "Potom hovoří učitelé, kteří předávají informace o přijímacím řízení, o uplatnitelnosti na trhu práce, o mimoškolních aktivitách a celkově odpovídáme na dotazy uchazečů."

Kvůli stále probíhajícím a neustále měnícím se omezením se totiž nepořádají Dny otevřených dveří, ani veletrh vzdělávání. Vše je už druhým rokem formou online.

Eva Jemelková, výchovná poradkyně SZŠ Frýdek-Místek: "I za to jsme rádi, že nám Moravskoslezský kraj tady tuto možnost nabídl a zprostředkoval. Že můžeme nabízet naše dva obory Praktickou sestru a Sociální činnost, které jsou bych řekla v dnešní době atraktivní. Ukazuje se, že je stále velký nedostatek zdravotnických pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Musím konstatovat, že tato dnešní doba epidemie, pandemie celosvětové v podstatě nám trošku udělala i reklamu."

Studenti zdravotnických škol měli během pandemie větší množství zapojení v praxi. A sami přiznávají, že škola je velmi dobře připravila.

Vendula Mecová, studentka 4. ročníku oboru sociální činnost: "Já jsem ze začátku vůbec nečekala, co to všechno bude obnášet a vůbec jsem tomu nerozuměla. Nevěděla jsem ani, že to obnáší, že budeme chodit na praxe do sociálních služeb. Chodíme k seniorům, k postiženým dětem, do jesliček, do hospice. Ta naše praxe probíhá tak, že v prvním ročníku se to učíme ve škole teoreticky, kdy nás na to paní učitelky v odborných učebnách, u lůžek a z odbornými figurínami učí, jak máme například převlékat postele, jak máme s klientem manipulovat, polohovat. Jak se dělá správná hygiena, ale ty praxe v tom domově pro seniory nejsou jenom o tady tom. Lidé se toho bojí, že to je hygiena a tady tyto věci. Děláme tam i volnočasové aktivity, jako například, že jdeme nějakému imobilnímu klientovi přečíst knížku nebo s někým, kdo je celkem soběstačný, si jdeme zahrát nějaké hry. Myslím si, že se toho vůbec nikdo nemusí bát těch praxí. Ty učitelky nás na to opravdu dobře připravují, i na té praxi nám pomáhají pečovatelky, sestry a tak dále."
Matěj Tomaščin, student 3. ročníku oboru praktická sestra: "Já studuju obor praktická sestra. Tento obor jsem si vybral, protože jsem už od mala chtěl pomáhat lidem a byl jsem veden k tomu. Na praxi jsem se dostal a byl jsem na interní jednotce intenzivní péče. A zážitky z té praxe, rozhodně jsem se tam toho naučil hodně. Protože jsem předtím skoro nikde nebyl. Ale samozřejmě mi pomohly i sestry."

Poslední pohovory na Online veletrhu středních škol budou 24. ledna na školách v okrese Opava a 25. ledna ukončí veletrh okres Ostrava. Nerozhodní deváťáci tak mají ještě šanci se na cokoliv zeptat. Přihlášky na školy musí být odevzdány nejpozději do 1. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy