Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den otevřené dálnice umožní vyjet na obchvat Frýdku-Místku na bruslích i na kole

Vezměte kolečkové brusle, kolo nebo koloběžku a přijďte se projet po obchvatu Frýdku-Místku. Ředitelství silnic a dálnic připravilo na tuto sobotu 11. června takzvaný Den otevřené dálnice, kam zve širokou veřejnost na prohlídku. K vidění budou i pracovní stroje a další technika.

Už 30. června chce Ředitelství silnic a dálnic zprůjezdnit alespoň část první etapy obchvatu Frýdku-Místku. Tu, která není postižena rozhodnutím soudu o zrušení stavebního povolení. Ještě před otevřením ale představí obchvat veřejnosti.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Chtěl bych pozvat veškerou veřejnost z celého regionu, ale i ze vzdálenějších míst a měst. A sice 11. června v sobotu, uděláme na právě této první etapě obchvatu Frýdku-Místku, takzvaný Den otevřené dálnice. Kdy mezi 10:00 až 17:00 hodinou uvítáme veškerou, doufám, že budeme mít dobré počasí, veřejnost. A ukážeme nejenom tu stavbu jako takovou a dokážeme veřejnosti, že je opravdu stavebně hotovo. A že jsme připraveni tu stavbu dát do provozu. Bohužel v tuto chvíli v tom brání zlá vůle odpůrců stavby. Ale to překonáme."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Část od západu, od Olomouce, je bohužel postižena zrušením právní moci stavebního povolení a tam bohužel, dokud nenabydeme zpátky stavební povolení, tak nebudeme schopni tu stavbu zprovoznit. To znamená, nebudeme schopni napojit dálnici D48 na samotný obchvat Frýdku-Místku. Ale věříme, že se to povede poměrně rychle vyřešit ta situace a že potom budeme schopni potom bleskurychle prakticky v řádech dnů tu stavbu zprovoznit. Protože ta stavba je prakticky hotová. A dokonce už bylo požádáno i o její předčasné užívání."

V sobotu si na obchvatu lidé budou moci také prohlédnout techniku, která se na stavbě používá.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Bude tam dálniční technika, aby veřejnost viděla, jakým způsobem, jakými prostředky se o tu, byť novou dálnici, nadále budeme starat. Bude tam prezentace stavebních společností. Bude tam prezentace samozřejmě i bezpečnosti. Budou tam atrakce pro děti a bude možné si velkou část té stavby projet. A to už, jak kdo si bude přát. Na kole, na bruslích, s kočárkem nebo někdo i proběhnout."

Druhá etapa obchvatu získala stavební povolení rozhodnutím z 30. května, které by mělo nabýt právní moci za 14 dnů od vydání. Práce tak budou moci dále pokračovat.

Martin Kupka (ODS), ministr dopravy: "Co se týče té druhé etapy, kde čelíme i problémům spojeným se sesuvem půdy, tak tam očekáváme, že bychom v letošním roce tu část zprovoznili alespoň v polovičním profilu. Tak, aby to mohlo lidem co nejlépe a co nejrychleji sloužit."

Plánovaný termín zprůjezdnění druhé etapy je stále na konci letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail