Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum Beskyd připravilo v rámci Muzejní noci večerní prohlídky, návštěvníci byli nadšení

Zámecký okruh, zajímavosti o vzniku Frýdku a Místku i propojení přírody a lidské činnosti v Beskydech. Nebo slavný brouk Pytlík očima entomologa. Muzeum Beskyd připravilo na letošní Muzejní noc bohatý program. Návštěvníci z něj byli nadšení.

Netradičně od 18. hodiny až do 23. hodiny večerní se návštěvníkům otevřelo v pátek 10. června Muzeum Beskyd ve Frýdku-Místku. V rámci Muzejní noci si mohli navíc zcela zdarma prohlédnout expozice a výstavy.

Anketa: 1.) "Já myslím, že jsem nadšená, pro děti je to přínosné. Vyzkoušeli si tam nějaké kvízy, takže se i něco naučily." 2.) "Mě se líbí hlavně ten tunel, jak tam byl ten netopýr." 3.) "Mě se líbí celá expozice. Já jsem tady poprvé a opravdu mě to zaujalo. Je to krásně uspořádané. A i pan průvodce, který nás provázel, tak nám řekl spoustu zajímavých věcí."
Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "V rámci Zámeckého okruhu si návštěvníci mohou prohlédnout zámecké interiéry, mohou navštívit vyhlídkovou věž gloriet. Podívají se do zámecké kaple svaté Barbory a na závěr jsme si pro ně netradičně připravili prohlídku zámeckého sklepa, kde se na ně bude těšit náš zámecký Herold. V rámci muzejní expozice Beskydy, příroda a lidé si projdou 18 místností a dozví se informace nejen z oblasti Beskyd, ale také z Pobeskydí."

Expozice Frýdek a Místek je věnována historii původně moravského Místku a slezského Frýdku.

Jaromír Polášek, historik Muzea Beskyd: "Tady máme testament biskupa ze Šamburku, originál je Moravský zemský archiv Brno – 29. listopad 1267. Tady latinská formulace ve zkratkách a je tam zmínka o trhové vsi se čtyřiceti lány, to je asi 250 hektarů. Zhruba 300 obyvatel, to je předchůdce dneska vlastního Místku. A ta osada ležela na katastru, trať Lipina, na staříčském katastru."
Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "Z krátkodobých výstav jsme si pro ně připravili výstavu Literáti zpod Beskyd anebo výstavu Po stopách brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky Ondřeje Sekory očima entomologa."

Muzejní noc se koná vždy jednou ročně. Výstavy a expozice mohou zájemci navštívit i dle běžného programu Muzea Beskyd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy