Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku vzniká první psí hřiště, nabídne místo pro hry a volný pohyb psů

Frýdek-Místek chce být město přátelské k pejskařům. Po nedávném snížení poplatků za psy přichází další příjemná novinka. Ve městě vzniká psí hřiště. To bude především místem pro volný výběh psů i k setkávání jejich majitelů. K dispozici bude také několik herních prvků.

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Zodpovědní majitelé ho proto vždy dobře vychovají a snaží se mu dopřát i správné vyžití. Ve Frýdku-Místku chtějí být ke psům a jejich majitelům přátelští. Přišli proto s projektem psího hřiště, které vyrůstá na louce v ulici Viléma Závady.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Psí hřiště je vstřícným krokem moderních světových měst vůči obyvatelům města, vůči pejskařům. Je to místo určené k volnému pohybu psů bez vodítka, i venčení a hraní. Psí hřiště bude obsahovat několik agility prvků, ale není určeno primárně k výcviku psů. Je to spíš pro jejich zábavu."
Anketa: "Super, mi to nevadí, jsem pejskař. Lepší než nějaká stavba betonová. Tak mi to nevadí, jsem spíš ráda. Určitě to využiju. Já jsem si říkala, že ve městě není žádná taková plocha, kde by psi mohli být navolno a tak je to fajne."
Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Psí hřiště bude mít dvě dvojité branky. Dvojité proto, aby pejsek nevyklouzl při vstupu nebo výstupu toho občana s pejskem. Hřiště bude obsahovat šestero laviček, osm agility prvků, včetně tunelu, kladiny, místa pro přeskok a tak podobně. Celá plocha toho hřiště bude zabírat téměř 1000 metrů čtverečních."

Hřiště bude sloužit k bezpečnému pohybu psů a socializaci, a to i jejich majitelů.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě bych chtěl vyvrátit obavy z toho, že by tady byla nějaká zvýšená hlučnost. My kolem toho psího hřiště vysadíme nové stromořadí z jedné strany, z druhé strany bude nový pás křovin. Provozním řádem toho hřiště bude upravený maximální počet pejsků na tom hřišti i provozní doba bude pouze od 6:00 ráno do 21:00 do večera."

Kompletní realizace s výstavbou a instalací všech prvků vyjde na 666 tisíc bez DPH. Podobná hřiště mají už například v Ostravě, Karviné, Havířově, Bruntále a dalších městech.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Technické služby se v těchto dnech pouštějí do realizace a my chceme mít hotovo 26. srpna, což je mezinárodní den psů. A v ten den by mělo proběhnout slavnostní otevření, na které bych tímto všechny majitele pejsků chtěl pozvat. A nejenom je, uděláme si tady hezké páteční odpoledne."

Ve Frýdku-Místku je už přes 5 tisíc registrovaných psů. Od letošního roku už město například vyšlo vstříc jejich majitelům a výrazně snížilo poplatky.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail