Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vladimír Svačina přijel s extraligovým pohárem, nově bude předávat zkušenosti ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Hokejista Vladimír Svačina přivezl do Frýdku-Místku ukázat pohár extraligových šampionů. Výrazně pomohl Třinci k extraligovému titulu v uplynulé sezóně. V nové sezóně se má stát posilou Rysů a být zároveň mentorem, který bude předávat zkušenosti mladším hráčům.

Kancelář primátora Frýdku-Místku byla jednou ze zastávek hokejového útočníka Vladimíra Svačiny. Přivezl sem Masarykův pohár a podělil se o své pocity z jeho zisku v dresu třineckých Ocelářů.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Byl jsem součástí toho, že jsme vyhráli pohár do třetice, že to byl hattrick. A já jsem si to strašně užil a celá ta sezóna pro mě byla jako jedna velká pohádka."

Osminásobný český reprezentant a dvojnásobný extraligový šampion posílí v nové sezóně právě Rysy a měl by zároveň předávat zkušenosti mladším hráčům.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Je tam hodně mladých kluků. Já tam jsem nejstarší teďka, takže bych tam měl být takový ten zkušenější mezi nimi. Trošku je tam ukočírovat a na konci sezóny zase děj se vůle boží a může se stát úplně cokoliv, ale nechci předbíhat, protože v této chvíli potřebujeme nahnat nějaké body ve Frýdku, ať je ta sezóna klidnější, než byla ta loňská. Můj takový cíl je, abychom udělali playoff, abychom hráli minimálně ten střed tabulky."
Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Jak jsme se dozvěděli, že tady nastoupí, tak jsme byli všichni rádi. Ondra taky tady přijde si za chvíli si zatrénovat a bude rád, že tady má „Sváču“, se kterým se znají. A doufám, že oni dva pomůžou rozjet kluky na tréninku, trenér bude také doufám rád z toho, že uvidí i přístup těch starých zkušených, kteří umí trošku jinak přistupovat k tomu puku, silově a podobně a dají tomu trošku fazónu do toho začátku sezony."

Všichni zároveň velmi ocenili perfektní provázanost extraligy a první ligy.

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Role Frýdku-Místku je připravit ty hráče pro tu nejvyšší soutěž a být u toho, a to je ta radost. Vidět tady hráče, kteří jednou budou získávat ty medaile a poháry."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Je vidět, že spolupráce Frýdku-Místku s Třincem funguje a zároveň funguje ve všech úrovních tak, že opravdu od těch nejmenších kluků, kteří začínají hrát, až po tu největší soutěž na světě, po NHL, tam máme ty zástupce a zároveň jsou si vzory a postupně ty z těch nižších pater, kde začínají, tahají nahoru a myslím si, že takový komplexní přístup je velmi správný a věřím, že bude přinášet i výsledky do budoucnosti."

S Masarykovým pohárem se pak mohli fanoušci vyfotit na přípravném utkání právě s Třincem.

Nahlásit chybu


K tématu

Na hokejovém utkání mládeže ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord

V hale Polárka ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord. Zajistili ho fanoušci žáků 9. tříd, kteří bojují o postup do extraligy mládeže. Na utkání Frýdku-Místku s Havířovem přišlo 2 447 diváků. Domácí sice prohráli, ale stále jsou v rámci soutěže v boji o extraligu.

Akce Společně v jednom týmu propojila malé hokejisty z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice

19. června 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hokejoví trenéři připravili pro děti z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice akci nazvanou Společně v jednom týmu. Cílem bylo absolvovat různé pohybové aktivity. A hlavně navázat nová přátelství. Zároveň dát tréninkům nový náboj mimo ledovou plochu.

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka

9. října 2023 15:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Vladimír Svačina přijel s extraligovým pohárem, nově bude předávat zkušenosti ve Frýdku-Místku
Vydáno 15. srpna 2022 11:07, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Hokejista Vladimír Svačina přivezl do Frýdku-Místku ukázat pohár extraligových šampionů. Výrazně pomohl Třinci k extraligovému titulu v uplynulé sezóně. V nové sezóně se má stát posilou Rysů a být zároveň mentorem, který bude předávat zkušenosti mladším hráčům.

Kancelář primátora Frýdku-Místku byla jednou ze zastávek hokejového útočníka Vladimíra Svačiny. Přivezl sem Masarykův pohár a podělil se o své pocity z jeho zisku v dresu třineckých Ocelářů.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Byl jsem součástí toho, že jsme vyhráli pohár do třetice, že to byl hattrick. A já jsem si to strašně užil a celá ta sezóna pro mě byla jako jedna velká pohádka."

Osminásobný český reprezentant a dvojnásobný extraligový šampion posílí v nové sezóně právě Rysy a měl by zároveň předávat zkušenosti mladším hráčům.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Je tam hodně mladých kluků. Já tam jsem nejstarší teďka, takže bych tam měl být takový ten zkušenější mezi nimi. Trošku je tam ukočírovat a na konci sezóny zase děj se vůle boží a může se stát úplně cokoliv, ale nechci předbíhat, protože v této chvíli potřebujeme nahnat nějaké body ve Frýdku, ať je ta sezóna klidnější, než byla ta loňská. Můj takový cíl je, abychom udělali playoff, abychom hráli minimálně ten střed tabulky."
Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Jak jsme se dozvěděli, že tady nastoupí, tak jsme byli všichni rádi. Ondra taky tady přijde si za chvíli si zatrénovat a bude rád, že tady má „Sváču“, se kterým se znají. A doufám, že oni dva pomůžou rozjet kluky na tréninku, trenér bude také doufám rád z toho, že uvidí i přístup těch starých zkušených, kteří umí trošku jinak přistupovat k tomu puku, silově a podobně a dají tomu trošku fazónu do toho začátku sezony."

Všichni zároveň velmi ocenili perfektní provázanost extraligy a první ligy.

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Role Frýdku-Místku je připravit ty hráče pro tu nejvyšší soutěž a být u toho, a to je ta radost. Vidět tady hráče, kteří jednou budou získávat ty medaile a poháry."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Je vidět, že spolupráce Frýdku-Místku s Třincem funguje a zároveň funguje ve všech úrovních tak, že opravdu od těch nejmenších kluků, kteří začínají hrát, až po tu největší soutěž na světě, po NHL, tam máme ty zástupce a zároveň jsou si vzory a postupně ty z těch nižších pater, kde začínají, tahají nahoru a myslím si, že takový komplexní přístup je velmi správný a věřím, že bude přinášet i výsledky do budoucnosti."

S Masarykovým pohárem se pak mohli fanoušci vyfotit na přípravném utkání právě s Třincem.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000032844/vladimir-svacina-prijel-s-extraligovym-poharem-nove-bude-predavat-zkusenosti-ve-frydkumistku