Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vladimír Svačina přijel s extraligovým pohárem, nově bude předávat zkušenosti ve Frýdku-Místku

Hokejista Vladimír Svačina přivezl do Frýdku-Místku ukázat pohár extraligových šampionů. Výrazně pomohl Třinci k extraligovému titulu v uplynulé sezóně. V nové sezóně se má stát posilou Rysů a být zároveň mentorem, který bude předávat zkušenosti mladším hráčům.

Kancelář primátora Frýdku-Místku byla jednou ze zastávek hokejového útočníka Vladimíra Svačiny. Přivezl sem Masarykův pohár a podělil se o své pocity z jeho zisku v dresu třineckých Ocelářů.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Byl jsem součástí toho, že jsme vyhráli pohár do třetice, že to byl hattrick. A já jsem si to strašně užil a celá ta sezóna pro mě byla jako jedna velká pohádka."

Osminásobný český reprezentant a dvojnásobný extraligový šampion posílí v nové sezóně právě Rysy a měl by zároveň předávat zkušenosti mladším hráčům.

Vladimír Svačina, útočník HC Oceláři Třinec: "Je tam hodně mladých kluků. Já tam jsem nejstarší teďka, takže bych tam měl být takový ten zkušenější mezi nimi. Trošku je tam ukočírovat a na konci sezóny zase děj se vůle boží a může se stát úplně cokoliv, ale nechci předbíhat, protože v této chvíli potřebujeme nahnat nějaké body ve Frýdku, ať je ta sezóna klidnější, než byla ta loňská. Můj takový cíl je, abychom udělali playoff, abychom hráli minimálně ten střed tabulky."
Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Jak jsme se dozvěděli, že tady nastoupí, tak jsme byli všichni rádi. Ondra taky tady přijde si za chvíli si zatrénovat a bude rád, že tady má „Sváču“, se kterým se znají. A doufám, že oni dva pomůžou rozjet kluky na tréninku, trenér bude také doufám rád z toho, že uvidí i přístup těch starých zkušených, kteří umí trošku jinak přistupovat k tomu puku, silově a podobně a dají tomu trošku fazónu do toho začátku sezony."

Všichni zároveň velmi ocenili perfektní provázanost extraligy a první ligy.

Pavel Palát, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Role Frýdku-Místku je připravit ty hráče pro tu nejvyšší soutěž a být u toho, a to je ta radost. Vidět tady hráče, kteří jednou budou získávat ty medaile a poháry."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Je vidět, že spolupráce Frýdku-Místku s Třincem funguje a zároveň funguje ve všech úrovních tak, že opravdu od těch nejmenších kluků, kteří začínají hrát, až po tu největší soutěž na světě, po NHL, tam máme ty zástupce a zároveň jsou si vzory a postupně ty z těch nižších pater, kde začínají, tahají nahoru a myslím si, že takový komplexní přístup je velmi správný a věřím, že bude přinášet i výsledky do budoucnosti."

S Masarykovým pohárem se pak mohli fanoušci vyfotit na přípravném utkání právě s Třincem.

Nahlásit chybu

K tématu


Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...

Nejčtenější zprávy