Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažil svátek dobrého jídla, pití i pokus o překonání rekordu v pití piva

Po dvouleté odmlce se do města opět vrátil jeden z největších gastrofestivalů v Moravskoslezském kraji. Frýdek-Místek plný chutí tradičně doplnil i dvanáctý ročník Beskydských rekordů. Vybíral se nejlepší štrúdl a soutěžilo se v překonání rekordu v pití piva z roku 2013.

Místecké náměstí zaplnily v sobotu stánky s dobrým jídlem a pitím. Ani menší nepřízeň počasí neodradila návštěvníky gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí od sbírání gurmánských zážitků.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Návštěvníci tady mohou ochutnat speciality České i zahraniční kuchyně. Jako například burgery, pinzy, čerstvé těstoviny, trhaná masa, lokše, deserty a spoustu dalšího. Vše doplňují domácí limonády, káva a pořádně vychlazené pivo. Program je nabitý, nechybí kuchařské show, které si letos pod křídla vzaly dvě místní restaurace. A to Krčma středověk, která v roce 2021 připravila nejlepší svatomartinskou husu. A italská La Baracca, která se v roce 2020 těšila ocenění Nejchutnější menu ve Frýdku-Místku."
Vojtěch Bernatský, moderátor akce: "Já se tady vracím hrozně rád, protože jednak je to skoro můj rodný kraj. Kde jsem se před dlouhými 47 lety narodil v Ostravě a nějakou dobu jsme tady s rodinou žili, takže se tady vždycky rád vracím. Je tady úžasná atmosféra. Spousta dobrého jídla a pití, úžasná muzika, co si víc přát."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vypadá to, že se všichni baví, s radostí jí, pijí. Takže si myslím, že sobota bude nádherná ve Frýdku-Místku a doufám, že po dvouleté pauze už příští rok budeme schopni zase tento gastrofestival uspořádat."

Program doplnily koncerty, soutěže pro malé i velké a vyhlášení soutěže O nejlepší štrúdl.

Jiří Choleva, člen poroty, majitel a kuchař Krčmy Středověk: "Bylo 5 slaných a 5 sladkých štrúdlů. Musím říct, že všechny byly výborné, všechny mi strašně moc chutnaly, ale nějaké rozdíly tam trošku byly. Hodnotili jsme vzhled, chuť, vůni a konzistenci."

Neodmyslitelnou součástí gastrofestivalu byly 12. Beskydské rekordy. Letos se soutěžilo ve štafetovém pití piva.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "V roce 2013 jsme společně zapsali město Frýdek-Místek do České knihy rekordů, kdy jsme vypili 2013 třetinkových piv. Takže doufáme, že nejen obyvatelé města, ale i jeho návštěvníci společně s námi a s pivovárkem Morava původní rekord pokoří. A navíc, každý, kdo se do rekordu zapojí, získá do své sbírky další limitovanou turistickou nálepku s motivem letošního rekordu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Máme překonat rekord. A jak jsem řekl už na pódiu. Já si myslím, že Frýdek-Místek je nejlepší pořád. Nicméně, pokud se podaří překonat ten rekord. Bude to hezké znamení, že jako město dokážeme držet a táhnout za jeden provaz."
Anketa: 1.) Co říkáte na letošní ročník? – "Jo, bezva, je to bezva. Kdyby vyšlo počasí, tak je to ještě lepší." – A co rekord? – "Já myslím, že dobrý." – Jaké bylo pivo? – "Dobré." 2.) "Bylo studené, mělo šmrnc. Bylo dobré." 3.) "My jsme si dali líčka a jsou moc dobré." – A letošní ročník akce? – "Nikdy jsem tu předtím nebyla, takže já to hodnotím dobře."

A jak to nakonec dopadlo? Devět let starý rekord se bohužel překonat nepodařilo. Do pivní štafety se oficiálně zapojilo 915 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy