Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti o víkendech hledají na zámku ve Frýdku-Místku poztrácené hračky

Muzem Beskyd připravilo pro děti netradiční prohlídky frýdeckého zámku. Každý víkend mohou během léta hledat na zámku hračky, které tam poztrácely děti císařovny Marie Terezie. Děti se kromě hledání dozví také spousty zajímavých informací ze života šlechtických potomků.

Zcela zaplněná dětská prohlídka s názvem Po stopách malé arcivévodkyně začíná v Rytířském sálu. Tady je průvodce v dobovém kostýmu seznámí s tím, co je čeká.

Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "Pro dětské návštěvníky máme připraveny speciální prohlídky, které jsou dětem utvořeny na míru. Jednotící linií těchto prohlídek je Marie Kristýna, dcera Marie Terezie, která na frýdeckém zámku poztrácela různorodé dětské hračky. A cílem dětských návštěvníků je projít zámkem a tyto dětské hračky najít."

Císařovna Marie Terezie si přijela odpočinout na své letní sídlo od četných vladařských povinností a vzala s sebou i všechny své urozené potomky. Netušila však, že si její nejoblíbeněji dcera Marie Kristina sbalila kufr plný hraček, které zůstaly na zámku. Jejich hledání mají děti spojeno s různými úkoly.

Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "Děti se na té prohlídce dozví, jak se žilo šlechtickým dětem na hradech a zámcích. Máme pro ně připravené různorodé aktivity. Například si vyzkouší střelbu na terč, dozví se zásady správného stolování, naučí se tančit polonézu nebo zjistí, co je to vějířová mluva a jak fungovala."
Anketa: 1.) "Líbilo se mi, když jsme hledali hračky od dětí." – A jaké hračky jsi třeba viděla? – "Viděla jsem miminko spící, ještě když tam panenka seděla." 2.) "Líbilo se mi, že jsme mohli hledat hračky a hádali, co se používalo v kuchyni."
Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "Tyto dětské prohlídky se konají každý víkend ve 14:00 hodin a těší se velké oblibě u návštěvníků. Prozatím jsme měli pokaždé zaplněnou kapacitu."

Muzeum na prohlídky rezervace neumožňuje, vstupenky je ale možné si koupit i dopředu přímo na pokladně frýdeckého zámku.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail