Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku nastoupilo do prvních tříd 544 dětí. Na 8. ZŠ připravili uvítací ceremoniál

Začal nový školní rok a většina dětí se opět vrátila do lavic. Ti nejmenší prvňáčci měli svou premiéru. Každá škola pro ně i jejich rodiče připravila mimořádné uvítání. Na 8. ZŠ ve Frýdku-Místku nastoupily děti do pohádkových tříd a letos jim navíc uspořádali historicky první pasování prvňáčků.

Přesně v 8:00 hodin ráno už seděli plni očekávání v lavicích noví prvňáčci. Na 8. základní škole ve Frýdku-Místku otevřeli tři třídy. Připravili pro ně projekt nazvaný z Pohádky do pohádky, který bude prolínat všechny předměty.

Jiřina Prymusová, třídní učitelka I.B, 8. ZŠ: "Používáme, jak běžné pohádky, tak pohádkové postavy, využíváme to při práci, při vyvozování nového učiva. A děti potom budou mít krásné pohádkové přivítání, když budou vstupovat do čtení se slabikářem a zároveň také je hrozně prima, že se toho účastní i žáci devátých ročníků a takto podporují ty prvňáčky a vzájemně budeme spolupracovat."
Kateřina Kubíčková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "Hlavně bych chtěla poděkovat všem vyučujícím, protože všichni byli perfektní, snažili se. Vyzdobili třídy, připravili se i na tu praktickou výuku. Myslím si, že jsme u toho i pobavili, zasmáli, atmosféra byla příjemná a jsme nachystáni."

Po přivítání ve třídách následovalo slavností pasování prvňáčků, které se odehrálo na hřišti před školou a zúčastnily se ho žáci všech ročníků.

Kateřina Kubíčková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "Ceremoniál jsme připravili letos poprvé, tuto akci. Takže viděli jsme takzvanou pilotní akci a myslím si, že se vydařila."
Anketa: 1.) "Že se naučím čísla a písmena. A ráda bych šla do školy." 2.) "Těšila jsem se nejvíc na tu tabuli." 3.) "Já jsem se nejvíc těšila na paní učitelku."

Nadšení pro výuku prokázaly děti už ve třídách, kdy se dokázaly postupně podepsat na tabuli.

Jiřina Prymusová, třídní učitelka I.B, 8. ZŠ: "Jsem velice spokojená a nadšená ze svých nových a výborných rodičů, protože začali skvěle spolupracovat. Je vidět, že mají o své děti zájem a opravdu se snaží. A je to poznat už od zápisu, že připravili své děti na vstup do školy velice dobře."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že jsem navštívil 8. základní školu, kde jsem strávil celé své dětství. A zároveň tato škola má novou paní ředitelku. Jak už jsem se přesvědčil osobně, myslím si, že je tady velmi dobrá atmosféra a svědčí tomu i to nadšení a radost s jakým paní učitelky, pánové učitelé, rodiče a děti společně dnes zahájili nový školní rok. A přeju jim, i všem ostatním dětem, rodičům a pedagogům v našem městě, aby se jim dařilo a aby se ten školní rok povedl."

Do dvanácti základních škol, které spadají pod Frýdek-Místek, nastoupilo 544 prvňáčků. Z toho 13 dětí je ukrajinského původu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy