Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhý ročník Beskydského Montmartru zve umělce i veřejnost do Faunparku ve Frýdku-Místku

Faunapark ve Frýdku-Místku se letos opět stane výstavní plochou pro umělce z okolí. Chystá se tam totiž druhý ročník Beskydského Montmartru. Umělci všech věkových kategorií zde mohou představit svá díla. Ať už půjde o malíře, keramiky nebo šperkaře. Připraven bude i doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Faunapark ve Frýdku-Místku zažije druhý ročník Beskydského Montmartru, aneb dne lásky k umění.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartru: "Nebude to o ničem jiném než o tom, o čem to bylo loni. To znamená, že to bude hlavně o dobré náladě, o báječné atmosféře. O tom, že tady budou vystavovat malíři, výtvarníci, všelijací šperkaři a podobní aktivní lidé, své věci."

Kreativci všeho druhu. Amatéři i profesionálové, dospělí i děti, začátečníci i pokročilí. Všichni jsou zváni, aby ve Faunaparku ukázali veřejnosti, co umí.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartru: "Zvu všechny. Zvu zejména výtvarníky, ale hlavně bych byl rád, kdyby přišli i lidé z okolí Frýdku-Místku."

Připraven bude i doprovodný program. Divadelní a hudební scéna i zábava pro děti. Akce je pro umělce i veřejnost zcela zdarma a instalace děl bude na fantazii každého vystavujícího.

Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartru: "Kdo si co doveze, to bude mít. Dá se samozřejmě instalovat mezi stromy. Dá se na stojany vlastní. Co si kdo bude mít. I na ploty. A letos by měly být i školy umělecké, takže chtějí si dělat nějaké prezentace. Čekám, že budou i workshopy. Takže, co se v té věci podaří, bude dobré."
Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Beskydský Montmartre, my budeme rádi, když se to stane tradicí. Protože zapadá to do konceptu Faunaparku. Je to o umění, je to o zábavě, je to o odpočinku. Je to o tom, aby se lidé něčeho nového naučili. Koupili si pěkný obrázek, dobře se pobavili."
Alexander Mosio, malíř a organizátor Beskydského Montmartru: "Všechno je to závislé na počasí. My nyní dlíme všichni v Rosenfeldu, který to organizuje, v modlitbách, že počasí bude dobré. Očekáváme, že i výtvarníci přivezou hezké počasí. Takže snad se to povede."

Beskydský Monmartre startuje v sobotu 10. září ve 14:00 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

Petr Veselý, Vinotéka
Třinec
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail