Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Integrované centrum Žirafa ve Frýdku-Místku se po letech dočká nových oken i zateplení

Integrované centrum Žirafa ve Frýdku-Místku dostane po letech nová okna a budovu čeká i zateplení. Investice vyjde na 8 milionů korun a hotová by měla být do jara příštího roku.

Integrované centrum Žirafa ve Frýdku-Místku poskytuje služby lidem s mentálním postižením. Dlouhá léta už doslova akutně potřebuje vyměnit především okna, která jsou nevyhovující.

Natálie Hamplová, ředitelka Integrovaného centra Žirafa: "Máme tady i vozíčkáře, klienty upoutané na lůžko, kteří s tou termoregulací neumí zacházet tak jako my. A je těžké někdy tu místnost temperovat. Takže v současné době naše okna nejsou úplně vyhovující. Některé nedovírají, je tady průvan."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stav byl opravdu neutěšený. Ta okna nesplňují moderní standardy, ta výměna byla proto na místě. O to větší mám radost, že se nám to ještě v tomto volebním období podařilo schválit."

Investice zajistí především lepší komfort klientů i zaměstnanců a také úspory na výdajích za vytápění.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme museli provézt ještě nějaké úpravy v projektu na základě požadavku dotačního orgánu. Je to v podstatě zase úspora energií. To znamená, že Integrované centrum Žirafa projde celkovou změnou pláště. Zejména výměnou oken, které jsou už dneska nefunkční a špatně se ovládají. To znamená, že budou nová, bude tam trojsklo, dojde i k zateplení fasády."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to dlouhá léta očekávaná rekonstrukce, protože tady kromě výměny oken dojde ještě k vybudování dvou samostatných východů do zahrady. Takže klientům to zpříjemní pobyt v centru tím, že nebudou muset obcházet budovu."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město to bude stát celkem 8 milionů korun s DPH a ukončeno to bude na jaře příštího roku."

Aktuálně už je vybrán zhotovitel, připravuje se smlouva o dílo a práce by měly začít zhruba do měsíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy