Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zhodnotil po posledním zastupitelstvu úspěšné projekty ve volebním období

Frýdek-Místek má za sebou jednání posledního zastupitelstva v současném složení. Vedení nám zhodnotilo, co považuje za největší úspěchy své práce v tomto volebním období.

Frýdek-Místek má za sebou poslední jednání zastupitelstva v tomto volebním období. Schvalovaly se hlavně další změny rozpočtu, které se postupně připravují na těžké období v rámci podpory ohledně cen energií. Vedení také zhodnotilo výsledky své práce.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Víme, že rostou investice, rostou dotace do sportu, kultury a sociální oblasti a zároveň s tím se nám podařilo i snížit zadlužení města. Díky hospodaření a díky rostoucím příjmům. A zároveň, což je v dnešní době velmi důležité, se nám podařilo vytvořit rezervu, která je větší než 100 milionů korun, se kterou budeme moci pracovat v rámci nastalé energetické krize. Druhým za mě velkým úspěchem je reálné uvedení memoranda o spolupráci mezi městem a společností Slezan do života. Víme, že vznikají nové městské čtvrti, vzniká bulvár, budou vznikat nové byty, sociální zázemí. To je obrovský krok pro město. A samozřejmě, což je zásluha všech mých předchůdců, je postupné otevírání obchvatu města."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě to byla mimořádně složitá záležitost ohledně hotelu Centrum. Já považuji za úspěch nejenom, že se podařilo zachránit tu budovu před zbouráním, ale že najde své využití. Díky společnosti Distep, která tam vybuduje, jak své sídlo, tak byty, možná nějaká další zařízení a vhodné nebytové prostory. Také bych určitě zmínil schválenou koncepci nakládání s bytovým fondem, kdy zůstalo zachováno, že bude investováno do bytového fondu. Že bude zlepšován ten stav. Stejně, jako jistá nižší míra úrovně nájemného, která je velmi důležitá. Abychom opravdu byli schopni pokrýt ty bytové potřeby. Byť omezeně, protože víme, že žádostí je mnoho a nejsme schopni uspokojit všechny najednou, ale postupně zkvalitňujeme byty a přidělujeme, jak jen to je možné. I s tím, že město akceptuje snížený nájem pro své nájemníky."
Jakub Tichý (Piráti), radní Frýdku-Místku: "Přesto, že jsme se stali součástí vedení města teprve před rokem a půl a ty věci pochopitelně mají velkou setrvačnost. Přesto si myslím, že se nám povedlo poměrně dost věcí, které vnímám velmi pozitivně. Ať už je to městský web, který je přehlednější, atraktivnější, levnější. Je to Mobilní Rozhlas, dnes Munipolis, městská aplikace, se kterou se dají nahlašovat závady, kterou informujeme občany. Je to psí hřiště a snížení poplatků za psy. Jsou to opravené drobné kulturní památky. Nový dotační program v oblasti kultury, který je lépe dotovaný než dříve, má nastavena jednodušší pravidla. Kromě toho jsou opravené chodníky, opravené cesty, se kterými se původně nepočítalo. Myslím si, že i v tomto máme dobře našlápnuto do budoucna. Že ten vnitřní dluh, který tady ve městě je se postupně maže."

Další plány na rozvoji města budou záležet na výsledku voleb, po kterých se bude opět na další čtyři roky sestavovat vedení města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy