Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku opravili další dětské hřiště a nařídili kontrolu všech ve městě

Oprava dětského hřiště poblíž Mateřské školy Sněženka v Místku je hotová. Stihla se před termínem a vyšla na 1,7 milionu korun. Hřiště má nový povrch i několik prvků. Oprava hřiště byla nutná, původní prvky byly ve špatném stavu. Primátor zároveň nechal zkontrolovat stav všech hřišť ve městě.

Dětského hřiště mezi ulicemi Františka Linharta a Josefa Lady ve Frýdku-Místku už prošlo rekonstrukcí. Byla naplánována z bezpečnostních důvodů, protože některé původní dřevěné prvky nebyly staticky v pořádku.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Staré hřiště už bylo v dezolátním stavu. Smrkové prvky byly prolezlé hnilobou. A vzniklo tady několik nových hracích prvků z akátu, který by měl být mnohem odolnější než ten smrk."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Je to skutečně totální obměna, protože jsou tady čtyři zcela nové prvky a jeden prvek, který tady byl a je zrekonstruovaný. Je nově repasovaný, natřený. Podklad, který tady byl, tak byl totálně vybagrován. Je tady nově použitá štěpka, jsme sami zvědaví na to, jak to bude vypadat. Jestli s tím bude spokojenost za prvé těch uživatelů a za druhé, jaká bude životnost, takže to bude pro nás také novum."
Anketa: "Já si myslím, že je to spíš pro ty větší děti, ale je to pěkné, nové."
Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nová je tady ta houpačka s hnízdem. Je tady velký hrad s klouzačkou. A speciálně bych chtěl poukázat na nový speciální atypický kolotoč, který je úplně první svého druhu ve Frýdku-Místku."

Jde o šikmý kolotoč na stání. Velký rotující prstenec se sedmi oddělenými částmi má za cíl hlavně trénink rovnováhy.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady bych chtěl upozornit, je to až pro děti od šesti let. Ta manipulace s tím je náročnější a menší děti to asi úplně neroztočí. Ale o to více to bude ty větší bavit."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Hřiště bylo realizováno nákladem 1,7 milionu korun včetně DPH. Technické služby odvedly dobrou práci. My bychom chtěli v příštím roce, pokud tomu budou okolnosti příznivé, takovou revizi všech hřišť, ve smyslu počtu a dostupnosti, v sídlištích. A doplnit hřiště, zejména Rivieru, kde jsou plochy, které jsou víceméně bezprizorní už několik desítek let. A tam bychom taky chtěli udělat dostupné hřiště, byť malé nebo menší. Také budeme věnovat pozornost volnočasovému areálu, kde by také měly být prvky pro menší a větší děti."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek věnuje velkou pozornost dětským hřištím. Já jsem rád, že budeme otevírat i nové hřiště tady na ulici Linharta. A zároveň bych chtěl uklidnit všechny maminky a rodiče. Nařídil jsem jako primátor mimořádnou kontrolu všech dětských hřišť, protože se stala drobná nehoda na sídlišti Slezská."

Utrhla se totiž houpací síť s malým chlapcem, který se po pádu zranil. K uvolnění závěsu došlo i přesto, že při každotýdenní prohlídce bylo vše v pořádku. Závadu neodhalila ani poslední revize.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "I s ohledem na události, které se staly v Havířově s kolotočem, tak technické služby provedou nad rámec pravidelných kontrol a revizí, jak vizuální, tak další kontrolu všech hřišť. Aby se zabránilo jakékoliv další nepředvídané události nebo případně nějakému zranění dítěte na hřišti."

Následné šetření odhalilo, že k utržení sítě mělo dojít kvůli přetížení. Pravděpodobně se na ní houpalo více starších dětí nebo mládež. Město proto apeluje na dospělé i dospívající, aby atrakce přenechali výhradně dětem, pro jejichž váhové kategorie jsou určeny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy