Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku opravili další dětské hřiště a nařídili kontrolu všech ve městě

Frýdek-Místek |

Oprava dětského hřiště poblíž Mateřské školy Sněženka v Místku je hotová. Stihla se před termínem a vyšla na 1,7 milionu korun. Hřiště má nový povrch i několik prvků. Oprava hřiště byla nutná, původní prvky byly ve špatném stavu. Primátor zároveň nechal zkontrolovat stav všech hřišť ve městě.

Dětského hřiště mezi ulicemi Františka Linharta a Josefa Lady ve Frýdku-Místku už prošlo rekonstrukcí. Byla naplánována z bezpečnostních důvodů, protože některé původní dřevěné prvky nebyly staticky v pořádku.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Staré hřiště už bylo v dezolátním stavu. Smrkové prvky byly prolezlé hnilobou. A vzniklo tady několik nových hracích prvků z akátu, který by měl být mnohem odolnější než ten smrk."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Je to skutečně totální obměna, protože jsou tady čtyři zcela nové prvky a jeden prvek, který tady byl a je zrekonstruovaný. Je nově repasovaný, natřený. Podklad, který tady byl, tak byl totálně vybagrován. Je tady nově použitá štěpka, jsme sami zvědaví na to, jak to bude vypadat. Jestli s tím bude spokojenost za prvé těch uživatelů a za druhé, jaká bude životnost, takže to bude pro nás také novum."
Anketa: "Já si myslím, že je to spíš pro ty větší děti, ale je to pěkné, nové."
Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nová je tady ta houpačka s hnízdem. Je tady velký hrad s klouzačkou. A speciálně bych chtěl poukázat na nový speciální atypický kolotoč, který je úplně první svého druhu ve Frýdku-Místku."

Jde o šikmý kolotoč na stání. Velký rotující prstenec se sedmi oddělenými částmi má za cíl hlavně trénink rovnováhy.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady bych chtěl upozornit, je to až pro děti od šesti let. Ta manipulace s tím je náročnější a menší děti to asi úplně neroztočí. Ale o to více to bude ty větší bavit."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Hřiště bylo realizováno nákladem 1,7 milionu korun včetně DPH. Technické služby odvedly dobrou práci. My bychom chtěli v příštím roce, pokud tomu budou okolnosti příznivé, takovou revizi všech hřišť, ve smyslu počtu a dostupnosti, v sídlištích. A doplnit hřiště, zejména Rivieru, kde jsou plochy, které jsou víceméně bezprizorní už několik desítek let. A tam bychom taky chtěli udělat dostupné hřiště, byť malé nebo menší. Také budeme věnovat pozornost volnočasovému areálu, kde by také měly být prvky pro menší a větší děti."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek věnuje velkou pozornost dětským hřištím. Já jsem rád, že budeme otevírat i nové hřiště tady na ulici Linharta. A zároveň bych chtěl uklidnit všechny maminky a rodiče. Nařídil jsem jako primátor mimořádnou kontrolu všech dětských hřišť, protože se stala drobná nehoda na sídlišti Slezská."

Utrhla se totiž houpací síť s malým chlapcem, který se po pádu zranil. K uvolnění závěsu došlo i přesto, že při každotýdenní prohlídce bylo vše v pořádku. Závadu neodhalila ani poslední revize.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "I s ohledem na události, které se staly v Havířově s kolotočem, tak technické služby provedou nad rámec pravidelných kontrol a revizí, jak vizuální, tak další kontrolu všech hřišť. Aby se zabránilo jakékoliv další nepředvídané události nebo případně nějakému zranění dítěte na hřišti."

Následné šetření odhalilo, že k utržení sítě mělo dojít kvůli přetížení. Pravděpodobně se na ní houpalo více starších dětí nebo mládež. Město proto apeluje na dospělé i dospívající, aby atrakce přenechali výhradně dětem, pro jejichž váhové kategorie jsou určeny.

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Frýdeckém lese se buduje nová zastávka MHD, kvůli bezpečnosti cestujících

Frýdek-Místek buduje úplně novou autobusovou zastávku ve Frýdeckém lese na Panských Nových Dvorech. Její zřízení požadovali tamní občané, protože v místě je velký provoz a pohybují se tam děti při cestě do školy a zpět. Práce probíhají bez přerušení provozu frekventované cesty a potrvají tři měsíce.

Torzo problematického altánu u řeky ve Frýdku-Místku šlo k zemi

Technické služby Frýdek-Místek rozebraly torzo altánku za úřadem práce. Město rozhodlo o jeho likvidaci, protože ho velmi často okupovali lidé bez domova. Oficiálně cyklistický přístřešek s ohništěm tím pádem dlouhodobě neplnil svou původní funkci.

Křižovatka na Opavské ulici je hotova. Zlepší plynulost i bezpečnost

1. prosince 2023 10:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dopravní situace ve Ostravě-Porubě se vrací do normálu. Byla totiž dokončena křižovatka mezi Opavskou a Studentskou ulicí, která zlepší bezpečnost i zvýší plynulost dopravy. Benefitem je nový přechod pro chodce.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Ve Frýdku-Místku opravili další dětské hřiště a nařídili kontrolu všech ve městě
Vydáno 12. září 2022 12:06, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Oprava dětského hřiště poblíž Mateřské školy Sněženka v Místku je hotová. Stihla se před termínem a vyšla na 1,7 milionu korun. Hřiště má nový povrch i několik prvků. Oprava hřiště byla nutná, původní prvky byly ve špatném stavu. Primátor zároveň nechal zkontrolovat stav všech hřišť ve městě.

Dětského hřiště mezi ulicemi Františka Linharta a Josefa Lady ve Frýdku-Místku už prošlo rekonstrukcí. Byla naplánována z bezpečnostních důvodů, protože některé původní dřevěné prvky nebyly staticky v pořádku.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Staré hřiště už bylo v dezolátním stavu. Smrkové prvky byly prolezlé hnilobou. A vzniklo tady několik nových hracích prvků z akátu, který by měl být mnohem odolnější než ten smrk."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Je to skutečně totální obměna, protože jsou tady čtyři zcela nové prvky a jeden prvek, který tady byl a je zrekonstruovaný. Je nově repasovaný, natřený. Podklad, který tady byl, tak byl totálně vybagrován. Je tady nově použitá štěpka, jsme sami zvědaví na to, jak to bude vypadat. Jestli s tím bude spokojenost za prvé těch uživatelů a za druhé, jaká bude životnost, takže to bude pro nás také novum."
Anketa: "Já si myslím, že je to spíš pro ty větší děti, ale je to pěkné, nové."
Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nová je tady ta houpačka s hnízdem. Je tady velký hrad s klouzačkou. A speciálně bych chtěl poukázat na nový speciální atypický kolotoč, který je úplně první svého druhu ve Frýdku-Místku."

Jde o šikmý kolotoč na stání. Velký rotující prstenec se sedmi oddělenými částmi má za cíl hlavně trénink rovnováhy.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady bych chtěl upozornit, je to až pro děti od šesti let. Ta manipulace s tím je náročnější a menší děti to asi úplně neroztočí. Ale o to více to bude ty větší bavit."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Hřiště bylo realizováno nákladem 1,7 milionu korun včetně DPH. Technické služby odvedly dobrou práci. My bychom chtěli v příštím roce, pokud tomu budou okolnosti příznivé, takovou revizi všech hřišť, ve smyslu počtu a dostupnosti, v sídlištích. A doplnit hřiště, zejména Rivieru, kde jsou plochy, které jsou víceméně bezprizorní už několik desítek let. A tam bychom taky chtěli udělat dostupné hřiště, byť malé nebo menší. Také budeme věnovat pozornost volnočasovému areálu, kde by také měly být prvky pro menší a větší děti."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek věnuje velkou pozornost dětským hřištím. Já jsem rád, že budeme otevírat i nové hřiště tady na ulici Linharta. A zároveň bych chtěl uklidnit všechny maminky a rodiče. Nařídil jsem jako primátor mimořádnou kontrolu všech dětských hřišť, protože se stala drobná nehoda na sídlišti Slezská."

Utrhla se totiž houpací síť s malým chlapcem, který se po pádu zranil. K uvolnění závěsu došlo i přesto, že při každotýdenní prohlídce bylo vše v pořádku. Závadu neodhalila ani poslední revize.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "I s ohledem na události, které se staly v Havířově s kolotočem, tak technické služby provedou nad rámec pravidelných kontrol a revizí, jak vizuální, tak další kontrolu všech hřišť. Aby se zabránilo jakékoliv další nepředvídané události nebo případně nějakému zranění dítěte na hřišti."

Následné šetření odhalilo, že k utržení sítě mělo dojít kvůli přetížení. Pravděpodobně se na ní houpalo více starších dětí nebo mládež. Město proto apeluje na dospělé i dospívající, aby atrakce přenechali výhradně dětem, pro jejichž váhové kategorie jsou určeny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000033276/ve-frydkumistku-opravili-dalsi-detske-hriste-a-naridili-kontrolu-vsech-ve-meste