Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič usedl za volant kamionu i přes zákaz řízení a předložil cizí doklady

Dálniční policisté zastavili na okraji Frýdku-Místku řidiče kamionu, který seděl za volantem i přes zákaz řízení. Při kontrole navíc předložil doklady někoho jiného a dokonce ani karta v tachografu nebyla jeho. Řidiče teď čeká pořádné popotahování. A podobně na tom bude i jeho zaměstnavatel, který bude mít co vysvětlovat.

Řidiče přitom na počátku prozradila doslova hloupá chyba. Během řízení totiž držel mobilní telefon.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Hlídka jízdní soupravu bezpečně zastavila a řidič ochotně předložil doklady jak osobní, tak k vozidlu. Na první pohled bylo vše v pořádku, policistům se však nedařilo zesouladit fotografii osoby na dokladech a podobu muže za volantem."

Začali tedy s řidičem podrobněji komunikovat a po chvíli již „byl na světě“ jeho občanský průkaz.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "48letý muž se tedy prokazoval doklady jiné osoby, navíc policisté ověřením zjistili, že řídil nákladní vozidlo společnosti, ve které pracuje, i přes zákaz řízení všech vozidel (zákaz skončí více než za rok)."

A do třetice, ani karta v tachografu nebyla jeho.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté sdělili muži podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ve věci vedou zkrácené přípravné řízení."

Zda vyšel někomu vstříc a s firemním vozidlem a doklady osoby mající přímý vztah k firmě i přes všechny okolnosti vyjel, anebo ho k tomu vedla jiná pohnutka, je již na správním orgánu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Ten se bude zabývat i všemi dalšími okolnostmi věci, kterou mu policisté předali. Dopravci a provozovateli v jedné osobě hrozí pokuta v řádů až několika set tisíc a zákaz činnosti, neboť svěřil řízení osobě, která není držitelem příslušného řidičského oprávnění."

Osobní doklady muže, jimiž se řidič prokazoval, zaslali policisté příslušnému magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy