Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Putovní výstava ADRA 30 let v České republice zavítala do Frýdku-Místku

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek přivezlo do města putovní výstavu k oslavě třiceti let ADRY v České republice. Dozvíte se na ní nejen, co dělá všeobecně ADRA v Česku, ale hlavně i ve světě, a dokonce i v samotném Frýdku-Místku. Pro návštěvníky je připravena i malá soutěž.

Frýdek-Místek je první město v Moravskoslezském kraji, kde se zastavila putovní výstava ADRA 30 let v České republice. Lidé se díky ní mohou seznámit se všemi oblastmi, ve kterých ADRA pomáhala a stále pomáhá.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Já bych vás ráda všechny diváky pozvala na naši putovní výstavu k 30. výročí působení ADRA v České republice. Výstava ukazuje celou historii působení Adry tady v naší zemi. Putuje po jednotlivých městech naší republiky, kde působí dobrovolnická centra. Tak samozřejmě zavítá i v říjnu tady k nám ve Frýdku-Místku, kde vzniklo první dobrovolnické centrum. Výstava bude v obchodním centru Frýda, takže každý, kdo zavítá na nějaké nákupy, si může společně prohlédnout panely, které máme připraveny."
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "ADRA ve Frýdku-Místku funguje už 18 let, ale ADRA v České republice 30 let. My jsme chtěli přiblížit občanům Frýdku-Místku nejenom to, co děláme my tady u nás. A to, co si mohou dohledat a sami vyzkoušet. Také to, co děláme v celé České republice, ale také to, co děláme v zahraničí. A to všechno se dozvíte právě na té výstavě ve Frýdě."
Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "No a aby to bylo pro ty návštěvníky zajímavé, tak máme pro ně připravený takový vědomostní kvíz k historii ADRA. Samozřejmě, že všechny odpovědi najdou na té výstavě. No a jako odměnu budeme mít připravený dárek pro vylosovaného."

Jedním z cílů výstavy také například zaujmout veřejnost k tomu, aby se rozhodla přidat právě mezi dobrovolníky ADRY.

Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Cílem té výstavy je nejenom informovat o tom, co děláme. Ale také motivovat lidi k tomu, aby se rozhodli v životě pomáhat. Protože člověk potřebuje 3 impulsy k tomu, aby se rozhodl. A my to bereme jako jeden z impulsů, kdy chceme pomoci lidem, aby se rozhodli v tom svém životě udělat nějakou revizi a zkusit pomoci a udělat radost nejenom sobě, ale i těm druhým."

Výstava ADRA 30 let v České republice bude ve Frýdku-Místku k vidění do 31. října.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail