Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tajemník magistrátu Frýdku-Místku je jedním z nejlepších manažerů v Česku

Tajemník magistrátu Frýdku-Místku Petr Menšík patří mezi nejlepší manažery v České republice. V rámci soutěže Manažer roku 2021 získal hned dva tituly. První místo v kategorii veřejná správa a také se dostal mezi TOP manažery napříč všemi kategoriemi.

Petr Menšík zastává funkci tajemníka Magistrátu města Frýdek-Místek už krásných 20 let. Jeho prací je hlavně řídit chod celého úřadu.

Petr Menšík, tajemník magistrátu Frýdku-Místku: "Organizujete práci, řídíte lidi, kontrolujete, a hlavně řešíte problémy."

Výsledky jeho práce nezůstaly bez povšimnutí a byl tak nominován bývalým prezidentem Sdružení tajemníků Čech, Moravy a Slezska do 29. ročníku soutěže České manažerské asociace o titul Manažer roku 2021.

Petr Menšík, tajemník magistrátu Frýdku-Místku: "Považoval jsem to za čest a když už jsem byl nominován, tak jsem nechtěl udělat ostudu. Probíhalo to během tří měsíců, byly různé pohovory, různé vyplňování přihlášek a podobně. Což bylo asi to nejtěžší. Následoval potom konečný finální pohovor v Praze vybraných finalistů a následně už jenom na Žofíně předání cen."

Petr Menšík byl mezi desítkami nominovaných napříč celou republikou, a nakonec získal první místo v kategorii manažer veřejné správy. A také se dostal mezi desítku nejlepších manažerů z celé země napříč všemi obory ve veřejném i soukromém sektoru.

Petr Menšík, tajemník magistrátu Frýdku-Místku: "Vnímám to velice prestižně, pozitivně, ale všude zdůrazňuji, že jsem pouhou třešničkou na dortu a že to vnímám jako kolektivní úspěch celého magistrátu a všech zaměstnanců. To druhé, možná za mě prestižnější ocenění, že jsem se dostal mezi TOP 10 manažerů skrze všechny obory, které soutěžily, ať už to byl vizionář, průmysl, zemědělství, služby, farmaceutický průmysl a tak dále."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že to je zejména dobrá zpráva pro občany města, protože tajemník odpovídá za ten chod úřadu, za ty jednotlivé úředníky. A to se dotýká občanů. Vyřizování žádostí a tak dále. Takže frýdecko-místecký magistrát je vedený velmi profesionálně a jsem moc rád, že můžu s tímto člověkem spolupracovat a bavit se o dalších čtyřech letech budoucnosti města."
Petr Menšík, tajemník magistrátu Frýdku-Místku: "No, člověk by si chtěl oddechnout, ale víte že je po volbách. Je před námi nové volební období. Ono, ať se to zdá nebo ne, vždycky je to nějakým způsobem spojeno i s mou prací. Tou manažerskou a v podstatě to beru jako obrovský závazek, abychom poskytovali co nejlepší profesionální služby."

Ocenění získané tajemníkem je dalším z letošních úspěchů frýdecko-místeckého magistrátu. Úřad absolvoval také projekt, který mu přisoudil statut „společensko-odpovědný“.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy