Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum Beskyd vystavuje na 11. Beskydském trienále řezbářů propracované výtvory

Muzeum Beskyd zve na výstavu prací desítek řezbářů z Česka, Slovenska i Polska. Koná se tam totiž jedenácté Beskydské trienále řezbářů. K vidění jsou detailní práce profesionálů i začátečníků. Nejmladším vystavujícím je dokonce žák základní školy.

Nádherná lesní zvířátka, valaši a jejich ovečky nebo například do detailu propracované modely aut, vláčků a mnoho dalšího. Vše je vyrobené ze dřeva a k vidění v Muzeu Beskyd.

Anketa: 1.) "Mě se nejvíc líbila ta zvířata. To mají propracované a hezké věci tady jsou." 2.) "Zatím je to pěkné, nejvíce se mi líbila asi liška, zezačátku těch zvířat. Jinak ještě jsme to sice celé neprošli, ale je to zatím můj favorit.¨"
Kateřina Janásová, kurátorka Muzeum Beskyd: "Jedná se o trienále řezbářů. Už je to 11. ročník. První ročník se konal v roce 1993 a úspěšně zde proběhlo těch 10 ročníků. Na této výstavě v pěti výstavních prostorách vystavuje 35 řezbářů z nichž jsou dvě ženy. Řezbáři jsou různého věku, nejen už kmeti, ale i žák základní školy. Jsou tady díla s náboženským podtextem, jako jsou různé betlémy, postavy nebo plastiky svatých. Reliéfy svatých, ale pak jsou tady třeba trpaslíci, různé krojované postavy."

Trienále probíhá jednou za tři roky. Nejde o soutěžní přehlídku a představují se tady jak profesionálové, tak nadšenci nebo dokonce úplní začátečníci, kteří ale dokáží svým dílem uchvátit.

Kateřina Janásová, kurátorka Muzeum Beskyd: "Beskydy jsou neodmyslitelně spjaty se dřevem a spousta lidí se v době svého volna nebo i potom profesionálně, se začala věnovat té řezbě, ať už jsou to plastiky, různé reliéfy. A chtělo to podpořit a představit ty lidi, kteří se tím zabývají. Každý ten řezbář by měl dát buďto tři jednotlivá díla anebo dva soubory. Ale velice často se stává, že těch děl je víc."

11. Beskydské trienále řezbářů můžete v Muzeu Beskyd navštívit do 6. listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail