Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek letos opět sbírá dárky pro osamělé lidi

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek si opět připomíná lidskou laskavost. I letos připravilo akci Dárek pro druhé, prostřednictvím které vybírá od veřejnosti různé dárky pro osamělé lidi. Ty mohou lidé nosit do dobrovolnického centra nejpozději do 5. prosince.

ADRA Frýdek-Místek chce i letos na Vánoce potěšit osamělé lidi. Zapojuje proto tradičně veřejnost do akce Dárek pro druhé.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že už šestým rokem, podotýkám šestým, protože to letí jako voda, můžeme pomáhat lidem, kteří nikoho nemají. A v čase vánočním je nečeká žádný dárek, žádná návštěva rodiny. Tak jsme poprosili občany města Frýdku-Místku, jestli by nám nepomohli jim připomenout, že jsme tady kolem nich my lidé, kteří s nimi cítíme a chceme jim pomoct."
Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Akci Dárek pro druhé jsme rozjeli u světového dne laskavosti, který připadá na 13. listopadu. Sběr dárků bude do 5. prosince a tímto chceme poprosit veřejnost, aby se zapojila a rozdávala vánoční náladu těm potřebným. Přinést mohou například svíčky, deky, vděčným dárkem jsou ponožky nebo jenom namalované přání, či dopis."

V loňském roce obdarovala takto ADRA na 600 osamělých lidí.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Vzhledem k tomu, že ty dárky byly jenom symbolické, tak jsme se rozhodli vytypovat ty potřebnější, takže jsme zmenšili počet těch, kterým to budeme dávat a budeme se snažit jim dát něco hodnotnějšího. My jsme rádi, že v tom čase vánočním můžeme pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují."
Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Potom, co se ukončí sběr dárků, tak my tady v Adře budeme dárky třídit a rozdávat právě v zařízeních, kde působí naši dobrovolníci celoročně."

Kdo se chce do akce zapojit a udělat radost osamělým lidem, může dárky přinést do dobrovolnického centra na Radniční ulici každý den v otevírací době ADRA obchodu. Nejlépe nezabalené a nezalepené, aby se daly dobře roztřídit.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail