Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zkuste štěstí v soutěži o nejlepší vánočku ve Frýdku-Místku

Na frýdeckém magistrátě opět zavoní vánočky. Město pořádá druhý ročník kulinářské vánoční soutěže, v rámci které hledá právě tu nejlepší vánočku. Hodnocení bude mít na starosti 20. prosince odborná porota přímo během odpoledního programu Adventního městečka.

Tradiční vánočka patří už od středověku mezi neodmyslitelnou součást štedrovečerní večeře nebo samotného Štědrého dne a Vánoc. V mnohonárodnostním habsburském soustátí se pojila mimo nepřeberného množství pranostik také s obdarováním chudých koledou. Pokud ji pečete doma a myslíte si, že právě ta vaše je nejchutnější a nejvoňavější, zkuste štěstí v soutěži města Frýdku-Místku. Přihlásit se mohou amatéři i profesionálové. Pekaři, cukráři nebo školní jídelny, spolky či firmy.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Porotce bude zajímat hlavně chuť, vůně a vzhled vánočky. Na každém autorovi přitom je, jaké ingredience kromě základních surovin použije. Jejich výtvory budete moci ochutnat i vy. A to u stánku Adventního městečka na náměstí svobody."

Vánočky bude hodnotit porota složená ze zástupců města a Střední školy gastronomie, oděvnictví a služeb F-M a hlasovat budou moct i návštěvníci Adventního městečka, kde pro ně bude v úterý 20. prosince od 15 hodin připravena ochutnávka vzorků vánoček.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny a drobnosti. Drobností oceníme také snahu všech účastníků. Zároveň bych rád všechny pozval také na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen ve středu 21. 12. před zahájením odpoledního programu v adventním městečku."

Podmínkou účasti v soutěži je přihlášení do pátku 16. prosince na e-mail vanocka@frydekmistek.cz nebo telefonicky na čísle 770 105 637. Přihlášení soutěžící dodají recept a minimálně 2 kusy vánoček upečených z 1 kg mouky v ochutnávkový den 20. prosince do 11 hodin na živnostenský úřad ve Frýdku. Vítězné recepty pak město zveřejní na internetu a v dalších komunikačních kanálech. Podrobnosti k soutěži najdete také na webových stránkách města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy