Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelé ve Frýdku-Místku mohou žádat dotace na označení svých provozoven

Frýdek-Místek |

Majitelé obchodů a restaurací mohou opět žádat město Frýdek-Místek o dotace na nové označení provozoven. Cílem programu je omezit velký reklamní smog a postupně zvelebit veřejný prostor. Maximálně mohou žadatelé na nové kultivované označení získat 30 tisíc korun.

Frýdek-Místek přijal na konci roku 2020 nařízení, kterým omezuje reklamu v památkových zónách města. Majitelé podniků pak mohli žádat město o částečnou úhradu nákladů spojených s vytvořením nového kultivovaného označení. Aktuálně byla spuštěna další podobná dotační výzva na rok 2023.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jako každý rok město vyhlásilo dotační program na obnovu vzhledu provozoven v městských památkových zónách. Takže žadatelé, kteří mají v plánu přestavbu výlohy nebo celého vývěsního štítu té dané provozovny, se mohou obrátit na město a získat až padesátiprocentní dotaci na přestavbu. Tak, aby odpovídala manuálu reklamy, který před pár lety vznikl. A teď pokud nějaká přestavba je plánována nebo je realizována, tak by měla být dělána právě podle tohoto manuálu."

Dotace podporuje kvalitu a úroveň celkového grafického zpracování exteriéru provozovny, a to včetně jejího označení. Je určena na úhradu nákladů na návrh a realizaci celkového grafického zpracování exteriéru provozovny, tedy označení provozovny, jeho výrobu a instalaci. Žádosti mohou zájemci podávat do 15. dubna 2023.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době ne všechny výlohy odpovídají tomu, jaký je dneska standard na to, aby vzhled v městských památkových zónách v takových provozech měl být. A snahou města je pomoci podnikatelům, aby přestavěli a změnily ty výlohy. Tak, aby odpovídaly těm dnešním trendům, aby byly krásné, aby doplňovaly městskou památkovou zónu a nedošlo k tomu, že tam dojde k nějakému zaplavení reklamním smogem. A nechtěli jsme jít pouze cestou restrikce, ale právě i pomoci těm podnikatelům i finančně. Aby byli motivováni k tomu předělat tu provozovnu tak, aby byla podle manuálu reklamy."

Podle propozic mohou být žadateli o dotaci vlastníci a provozovatelé provozoven na území města. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 50 % z uznatelných nákladů, nejvýše však 30 tisíc korun. Náklady na přípravu projektu mohou tvořit maximálně 20 % z uznatelných nákladů. Podrobnosti a potřebné formuláře najdou zájemci na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu

Kostel z Ostravy-Hrušova usiluje o úspěch v celostátní soutěži podporující obnovu památek

15. srpna 2023 13:50 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Farnost Ostrava-Hrušov usiluje o významné ocenění, které by mohlo pomoct s dalšími opravami tamního kostela. Chrám sv. Františka a Viktora uspěl v krajském kole soutěže Máme vybráno, ve které lidé hlasují pro památky blízké jejich srdci.

Chátrající kulturní památka na náměstí ve Frýdku-Místku má projít opravou

Zdevastovanou kulturní památku na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku čeká rekonstrukce. Chystanou opravu rohové budovy na začátku Hluboké ulice potvrdil aktuální vlastník objektu. Dům chátrá již od 80. let, s pracemi se má začít v roce 2025.

Štramberské roubenky, Jurkovičova sušárna i kostelní varhany. Kraj podpoří obnovu památek

9. března 2024 13:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj letos přispěje na obnovu kulturních památek v regionu 12 milionů korun. Zastupitelé schválili finanční podporu 27 projektů na rekonstrukce či opravy kulturně či historicky významných objektů. Nad rámec tohoto programu kraj také přispěje 1,3 milionu korun na novou expozici v krovu kostela sv. Jana Křtitele v Hlučíně.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Podnikatelé ve Frýdku-Místku mohou žádat dotace na označení svých provozoven
Vydáno 5. prosince 2022 14:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Majitelé obchodů a restaurací mohou opět žádat město Frýdek-Místek o dotace na nové označení provozoven. Cílem programu je omezit velký reklamní smog a postupně zvelebit veřejný prostor. Maximálně mohou žadatelé na nové kultivované označení získat 30 tisíc korun.

Frýdek-Místek přijal na konci roku 2020 nařízení, kterým omezuje reklamu v památkových zónách města. Majitelé podniků pak mohli žádat město o částečnou úhradu nákladů spojených s vytvořením nového kultivovaného označení. Aktuálně byla spuštěna další podobná dotační výzva na rok 2023.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jako každý rok město vyhlásilo dotační program na obnovu vzhledu provozoven v městských památkových zónách. Takže žadatelé, kteří mají v plánu přestavbu výlohy nebo celého vývěsního štítu té dané provozovny, se mohou obrátit na město a získat až padesátiprocentní dotaci na přestavbu. Tak, aby odpovídala manuálu reklamy, který před pár lety vznikl. A teď pokud nějaká přestavba je plánována nebo je realizována, tak by měla být dělána právě podle tohoto manuálu."

Dotace podporuje kvalitu a úroveň celkového grafického zpracování exteriéru provozovny, a to včetně jejího označení. Je určena na úhradu nákladů na návrh a realizaci celkového grafického zpracování exteriéru provozovny, tedy označení provozovny, jeho výrobu a instalaci. Žádosti mohou zájemci podávat do 15. dubna 2023.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době ne všechny výlohy odpovídají tomu, jaký je dneska standard na to, aby vzhled v městských památkových zónách v takových provozech měl být. A snahou města je pomoci podnikatelům, aby přestavěli a změnily ty výlohy. Tak, aby odpovídaly těm dnešním trendům, aby byly krásné, aby doplňovaly městskou památkovou zónu a nedošlo k tomu, že tam dojde k nějakému zaplavení reklamním smogem. A nechtěli jsme jít pouze cestou restrikce, ale právě i pomoci těm podnikatelům i finančně. Aby byli motivováni k tomu předělat tu provozovnu tak, aby byla podle manuálu reklamy."

Podle propozic mohou být žadateli o dotaci vlastníci a provozovatelé provozoven na území města. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 50 % z uznatelných nákladů, nejvýše však 30 tisíc korun. Náklady na přípravu projektu mohou tvořit maximálně 20 % z uznatelných nákladů. Podrobnosti a potřebné formuláře najdou zájemci na webu města.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000034674/podnikatele-ve-frydkumistku-mohou-zadat-dotace-na-oznaceni-svych-provozoven