Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou letos ve sbírce Vánoční strom přispět na Hospic Frýdek-Místek

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek letos opět pořádá tradiční sbírku Vánoční strom. U stromu na náměstí je kasička, kam mohou lidé přispět libovolný obnos. Vybrané peníze využije městský hospic pro pořízení speciálních kyslíkových koncentrátorů, které pomohou klientům s dýcháním a alespoň trochu uleví od potíží.

Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody, dobré nálady a také obdarovávání. Na to myslí i ve Frýdku-Místku a tradičně připravují sbírku, do které zapojují veřejnost.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vánoční strom a adventní trhy nejsou jenom o koncertech, o předvánočním nakupování, ale jako vždy pod vánočním stromem je kasička. A v ní probíhá sbírka každý rok na jiný účel. Letos se vedení města rozhodlo, že tato sbírka přispěje na činnost Hospice, který je výjimkou i v rámci celé České republiky, protože jeho zřizovatelem je město."
Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Jsme samozřejmě rádi, že jsme byli vybráni jako příjemci sbírky vánočního stromu. A výtěžek použijeme na koupi kyslíkového koncentrátoru, který se používá pro pacienty, kteří mají problém s onemocněním plic. Nejčastěji je to karcinom plic, chronická obstrukční plicní nemoc v terminálním stadiu. A každé další onemocnění, které nějakým dalším způsobem ovlivňuje funkci plic."

Jde o přístroj, který koncentruje vzdušný kyslík. Základní veze přístroje stojí kolem 30 tisíc korun. Podle výtěžku jich tak hospic může pořídit i několik.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem přesvědčen o tom, že letošní účel sbírky je vybrán velmi správně. A věřím, že každá koruna přispěje opravdu na dobrou věc."

Loni se ve sbírce vybralo přes 57 tisíc korun pro Český červený kříž, který pořídil automatický externí defibrilátor a sadu tréninkových figurín pro výuku první pomoci.

Lumír Balhar, předseda oblastní rady ČČK Frýdek-Místek: "Automatický externí defibrilátor je užitečný pomocník při resuscitaci. Vzhledem k tomu, že je dostupný na čím dál tím více místech, jako v nákupních centrech, na úřadech nebo u Policie České republiky, je důležité při výuce první pomoci s nimi všechny seznámit."

O výuku první pomoci je velký zájem a zdravotníkům při ní pomáhají moderní technologie.

Lumír Balhar, předseda oblastní rady ČČK Frýdek-Místek: "Perfektně vidíme, díky tomu, že ty figuríny jsou chytré a obsahují spoustu elektroniky, tak dokážeme najednou sledovat vícero lidí a kvalitu resuscitace, kterou zrovna provádějí. Se všemi aspekty, včetně umělého dýchání a hloubku stlačování, frekvence a podobně."

Letošní sbírka Vánoční strom potrvá do konce roku. Lidé mohou vhodit peníze přímo do pokladničky u vánočního stromu nebo poslat peníze přímo na účet. A to i přes QR kód.

Nahlásit chybu


K tématu

Školáci ve Frýdku-Místku navrhují podobu nové pokladničky pro sbírku Vánoční strom

25. května 2023 15:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Žáci základních škol ve Frýdku-Místku navrhují novou podobu pokladničky pod vánočním stromem. Ze všech nápadů se vybere jeden, který se nechá následně vyrobit a také pečlivě zabezpečit. V minulosti se totiž stalo, že byla sbírka u stromu terčem zlodějů.

Vánoční tramvaj už brázdí ulice Ostravy. První jízdou zahájila Tyrkysovou sbírku

20. listopadu 2023 18:18 | Ostrava-město | Jiří Cileček

5:55, pondělí 20. listopadu, Hlavní nádraží. Do ulic vyrazila Ostravská vánoční tramvaj. „Vánočkou“ je poprvé nejnovější tramvaj Škoda 39T, vyzdobená svátečními motivy a LED osvětlením. První jízdou zahájila Tyrkysovou sbírku, kterou pořádá Dopravní podnik Ostrava (DPO) s Nadačním fondem KŘÍDLENÍ už pošesté. Nejen ve „vánočce“, ale i v celé síti MHD mohou cestující přispívat u dobrovolníků s kasičkami na projekty místních neziskovek.

Rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku opět přilákalo davy lidí

4. prosince 2023 12:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku si tradičně nenechaly ujít davy lidí. Zahájen tím byl i program Adventního městečka, které nabídne program až do 29. prosince. Chybět nebudou různá hudební vystoupení i pohádková představení pro děti.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Lidé mohou letos ve sbírce Vánoční strom přispět na Hospic Frýdek-Místek
Vydáno 12. prosince 2022 15:15, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek letos opět pořádá tradiční sbírku Vánoční strom. U stromu na náměstí je kasička, kam mohou lidé přispět libovolný obnos. Vybrané peníze využije městský hospic pro pořízení speciálních kyslíkových koncentrátorů, které pomohou klientům s dýcháním a alespoň trochu uleví od potíží.

Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody, dobré nálady a také obdarovávání. Na to myslí i ve Frýdku-Místku a tradičně připravují sbírku, do které zapojují veřejnost.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vánoční strom a adventní trhy nejsou jenom o koncertech, o předvánočním nakupování, ale jako vždy pod vánočním stromem je kasička. A v ní probíhá sbírka každý rok na jiný účel. Letos se vedení města rozhodlo, že tato sbírka přispěje na činnost Hospice, který je výjimkou i v rámci celé České republiky, protože jeho zřizovatelem je město."
Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Jsme samozřejmě rádi, že jsme byli vybráni jako příjemci sbírky vánočního stromu. A výtěžek použijeme na koupi kyslíkového koncentrátoru, který se používá pro pacienty, kteří mají problém s onemocněním plic. Nejčastěji je to karcinom plic, chronická obstrukční plicní nemoc v terminálním stadiu. A každé další onemocnění, které nějakým dalším způsobem ovlivňuje funkci plic."

Jde o přístroj, který koncentruje vzdušný kyslík. Základní veze přístroje stojí kolem 30 tisíc korun. Podle výtěžku jich tak hospic může pořídit i několik.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem přesvědčen o tom, že letošní účel sbírky je vybrán velmi správně. A věřím, že každá koruna přispěje opravdu na dobrou věc."

Loni se ve sbírce vybralo přes 57 tisíc korun pro Český červený kříž, který pořídil automatický externí defibrilátor a sadu tréninkových figurín pro výuku první pomoci.

Lumír Balhar, předseda oblastní rady ČČK Frýdek-Místek: "Automatický externí defibrilátor je užitečný pomocník při resuscitaci. Vzhledem k tomu, že je dostupný na čím dál tím více místech, jako v nákupních centrech, na úřadech nebo u Policie České republiky, je důležité při výuce první pomoci s nimi všechny seznámit."

O výuku první pomoci je velký zájem a zdravotníkům při ní pomáhají moderní technologie.

Lumír Balhar, předseda oblastní rady ČČK Frýdek-Místek: "Perfektně vidíme, díky tomu, že ty figuríny jsou chytré a obsahují spoustu elektroniky, tak dokážeme najednou sledovat vícero lidí a kvalitu resuscitace, kterou zrovna provádějí. Se všemi aspekty, včetně umělého dýchání a hloubku stlačování, frekvence a podobně."

Letošní sbírka Vánoční strom potrvá do konce roku. Lidé mohou vhodit peníze přímo do pokladničky u vánočního stromu nebo poslat peníze přímo na účet. A to i přes QR kód.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000034733/lide-mohou-letos-ve-sbirce-vanocni-strom-prispet-na-hospic-frydekmistek