Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední letošní zastupitelstvo ve Frýdku-Místku schválilo rozpočet na rok 2023

Rozpočet na rok 2023. To byl největší bod programu posledního letošního zastupitelstva Frýdku-Místku. Město bude příští rok hospodařit s výdaji téměř 1,9 miliardy. Příjmy se naopak odhadují kolem 1,5 miliardy. Rozpočet se nakonec po několika hodinách diskuzí schválil.

Frýdek-Místek má za sebou druhé zasedání zastupitelstva v novém volebním období. To první bylo pouze ustavující a nyní už zastupitelům začal intenzivní proces jednání a schvalování dalších důležitých kroků pro město. Stěžejním tématem zhruba dvouhodinové diskuze plné věcných připomínek i pochval byl rozpočet na rok 2023.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já bych rád řekl, že nepřijde o nic zásadního. Rozpočet města byl sestaven obezřetně. My chceme do budoucna v dalších rozpočtových změnách spíše dělat ty pozitivní. Zapojovat další příjmy. Takže teďka jsme ho sestavili obezřetně. S tím, že jsme zachovali všechny sociální programy, podporu sportu. Jediné, k čemu došlo, je odsun některých velkých investic v čase. Nikoliv k jejich vyřazení, pouze jejich odsun v čase. A věřím, že ten rozpočet, tak jak je sestaven, je velmi kvalitní."

Rozpočet se nakonec schválil, hlasovalo pro něj 25 z 37 přítomných zastupitelů. Počítá s výdaji 1, 87 miliardy korun a odhaduje příjmy zhruba přes 1,5 miliardy. Rozdíl mezi příjmy a výdaji ve výši 365 milionů korun chce město dokrýt z přebytku hospodaření a z bezúročného úvěru.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Obecně my jako koalice nechceme to město zadlužovat více, než je nutné. Nicméně ty podmínky, které my máme z úvěru, které jsou z minulosti, pokud si můžeme půjčit za 0,75 %, tak jsou velmi výhodné. A už lehkou matematickou úvahou se dá spočítat, že jinde dokážeme ty peníze získat nebo ty použité peníze dokáží pro město přinést další zdroje."

Zároveň se budou hledat další úsporná opatření.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My samozřejmě spouštíme celou řadu projektů, které by měly do budoucna ušetřit a zajistit soběstačnost města. Dnes se tady hovořilo o výměně veřejného osvětlení. Zadali jsme projekty na využití střech městských budov pro zdroje energie, které bychom komunitně v rámci města mohli užívat. A těch projektů je celá řada."

Dále se na zastupitelstvu řešily běžné záležitosti, jako hospodaření s majetkem, územní rozvoj a investiční akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy