Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdecko-Místecký magistrát získal ocenění za rovné příležitosti

Frýdecko-místecký magistrát uspěl v celostátním klání úřadů. V 16. ročníku soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ získal 2. místo.

Magistrát ve Frýdku-Místku získal 2. místo v celostátní soutěži. Klání hodnotilo nabízení rovných příležitostí v různých oblastech působnosti úřadu bez rozdílu pohlaví či věku.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem velmi rád, že frýdecko-místecký magistrát získává další z řady ocenění, které jsou důkazem toho, že frýdecko-místecký magistrát pracuje dobře a je vstřícný ke svým občanům. Tentokráte je to cena Ministerstva vnitra a institutu veřejné správy, která hodnotí rovné příležitosti. A to nejenom rovné příležitosti nejenom pro zaměstnance úřadu, tedy dovnitř, jak pracujeme se svými zaměstnanci. Tak zejména klienty veřejné správy, tedy občany a právnické osoby, které přicházejí s městem do styku. Frýdek-Místek se umístil mezi trojkovými obcemi na druhém místě. A jsem moc rád, že se tak děje, protože to je zejména dobrá zpráva pro občany."
Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Podmínkou účasti v soutěži bylo zachycení uplatňování rovných příležitostí objektivem fotoaparátu. Na první fotografii jsme zachytili genderově vyvážené personální obsazení managementu magistrátu. Na další fotografii jsme zachytili sportovní vyžití ve městě pro různé věkové kategorie. Magistrát prezentoval rovnoprávný postoj v oblasti sociální, sportovní, v oblasti komfortu prostředí, participace. Dále práce s dětmi, nabízených služeb a v oblasti motivované podněcování k dobročinnosti."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jedním z kritérií, které zaujalo odbornou porotu, byl záměr vypracování pocitových map ve městě, protože nejprve musíme poznat to, kde se občané necítí bezpečně, kde nevnímají to město jako přívětivé. A pokud tato místa popíšeme a budeme znát názor jednotlivých skupin občanů, poté s nimi můžeme dělat nějaké změny. Tak, aby to město bylo příjemné a přívětivé a bezpečné. Hlavně z toho vnitřního pocitu konkrétního občana."

Na 1. místě 16. ročníku soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ se umístilo se svou prezentací město Prostějov. Třetí příčku obsadila Třeboň.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy