Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aquapark Olešná zdraží vstupné a hala Polárka nebude svítit

Vysoké ceny energií komplikují provoz sportovních areálů. Aquapark ve Frýdku-Místku v příštím roce kvůli tomu podraží vstupné a hala Polárka nebude svítit. Sportplex bude muset zároveň hledat další úsporná opatření. Na provoz dostal od města více než dvojnásobek peněz, ale stále je to málo.

Frýdek-Místek v příštím roce zdvojnásobí příspěvek městské společnosti Sportplex, která se ve městě stará o provoz sportovních zařízení. I přes výrazné zvýšení podpory ale společnost kvůli prudkému růstu cen energií bude muset přistoupit k úsporným opatřením.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Ceny energií nám vzrostly několikanásobně a to hlavně u elektřiny. Ta byla navýšena o 141 procent. Plyn se nám navýšil o 303 procent. Teplo o nějakých 18 procent. Takže celkem o nějakých 80 až 90 procent navýšení cen energií, což v konečném důsledku dělá to, že my jsme ročně dávali za energie 16 milionů 400 tisíc a v novém roce budeme dávat 32 milionů. Takže doopravdy tam ten nárůst je dvojnásobný. To je to, co ovlivňuje hospodaření naší společnosti."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tento požadavek jsme neakceptovali. Nakonec pan jednatel ho korigoval na 30 milionů, ale my jsme mu schválili pouze 25. S tím, že má teď prostor na to, aby provedl opatření, která nás přesvědčí o tom, že jsou na místě. J8 bych vypíchl první, protože chodím také na Aquapark, jsem plavec a využívám samozřejmě tohoto zařízení pro sportovní aktivity. A myslím si, že je zcela zbytečné v těchto dnech pouštět divokou řeku. A pak by nemusel pan jednatel chodit s tím, že omezí provoz na 11. základní škole, který je pro nás důležitý, protože tam je výuka dětí."

Sportplex počítá s tím, že bude muset zvýšit na Aquaparku vstupné.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Aquapark dojde k navýšení nákladů na energie o 9 milionů korun. Samozřejmě těch 9 milionů korun nejsme schopni promítnout do ceny vstupného. Ta cena bude navýšena pouze o 20 procent. Protože kdybychom to měli navýšit tak, jak se nám navyšují ceny energií, tak je to jednou tolik. To chápu, že občané nebudou schopni zaplatit. A právě proto slouží ta vyrovnávací platba od města. Tak, aby ti občané měli tu cenu levnější a nějakým způsobem pro ně schůdnou. Nadále budeme hledat i úspory. Ty úspory budeme hledat v omezování nějakých atrakcí na Aquaparku, protože přece jenom ty atrakce jsou tam velmi energeticky náročné. A není jednoduché je udržet v provozu tak, jak lidé byli zvyklí."

Atrakce se omezí na zhruba 50 procent a pravděpodobně se zkrátí i otevírací doba Aquaparku. K úsporám dojde také na hokejové hale Polárka.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Hala Polárka bohužel bude od 1. 1. 2023 zhasnuta. Nebude zhasnutý led, ale pouze osvětlení kolem haly, které je velmi krásné. Ale úsporou tady toho zhasnutí bude 350 tisíc korun za rok."

Společnost chce situaci vyhodnotit po prvním pololetí, obecně se ale dá počítat, že se zvýší ceny všem nájemcům v areálech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy