Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali dárky od vedení města

Gramofon, termofory nebo vánoční světýlka. Nejen to, byly dárky, které si přáli klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku. Vedení města se rozhodlo tato přání splnit a tradičně i s dárky zavítalo v tomto vánočním čase mezi seniory.

Ve Frýdku-Místku je už každoroční tradicí, že se vedení města zhostí role Ježíšků a chodí pravidelně obdarovávat klienty Domova pro seniory.

Anketa senioři: 1.) "Takové překvapení je to. Myslím si, že je to milé. Jsem tady delší dobu, takže už o tom vím o této akci. Většinou bývá každý rok." 2.) "Dobré to je, líbí se mi to." 3.) "Jsme rádi, že se přišli na nás podívat, protože během roku se moc nesetkáváme, každý má plno práce a starostí. Tak jsme rádi."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V rámci tradičního obdarovávání klientů jsme přinesli dárky, které jsme tady ve společenské místnosti předali. Popovídali jsme si se seniory, zavzpomínali jsme. Já jsem se dozvěděl opět spousty zajímavých věcí. A zároveň jsme byli popřát jubilantům, kteří tento měsíc oslavili výročí narozenin."
Anketa senioři: 1.) "Dostali jsme gramofon do společenské místnosti. Nějaké rádio tam bylo. Spoustu kapslí kávy do kávovaru, to se nikdy tady u seniorů neztratí."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Každý mohl se rozhodnout, co chce zakoupit. Takže jsme si to rozdělili mezi sebou a každý koupil něco. A my jsme teda koupili ty termofory a světýlka a vánoční cukroví ještě."
Ivana Šebestová, sociální pracovnice Domova pro seniory F-M: "Tradičně se náš domov zapojuje do projektu Ježíškova vnoučata. Letos teda mezi taková ta tradiční přání patří teda takové ty praktické dárky. Jako byly teplé beránkové deky, oblečení, jako ponožky, různá pyžama a podobně. Ale měli jsme i některá přání, která byla taková extravagantní se dá říct. Jeden pán si třeba vymyslel, že by se rád podíval na Lysou horu, kde celý život chodil a už se tam dlouho nedostal. A to se mu splní, takže máme dárce, který zajistí ten převoz i ten průvod po Lysé hoře."

Letos se také do obdarovávání zvláště osamělých seniorů zapojila Dobrovolnická organizace ADRA, která zorganizovala další ročník akce Dárek pro druhé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy