Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Proměna výletního místa na Zátiší ve Frýdku-Místku je před dokončením

Frýdek-Místek |

Proměna oblíbené lokality Zátiší ve Frýdku-Místku je pomalu před dokončením. Lidé ji vybrali v prvním ročníku participativního rozpočtu a město dalo na její úpravu milion korun. Lidé pak sami navrhli, co by na místě uvítali. Instalován už byl nový altán, lavičky i cvičící prvky.

Oblíbené výletní místo Zátiší už dostalo jasný obrys své nové podoby. K proměně ho vybrala veřejnost v prvním ročníku participace. Lidé také navrhli, co všechno by mělo na místě vzniknout.

Lucie Šidlová, hlavní architekta Frýdku-Místku: "Občané se měli možnost vyjádřit. Konzultovali jsme s nimi jejich požadavky. Snažili jsme se to všechno tady zapracovat. Určitě chtěli nové lavičky, možná méně prvků. Nechtěli, aby tady vzniklo dětské hřiště. Proto je tady těch prvků pro děti méně. Jezdí tady cyklisté, takže to jsme zapracovali. Více odpadkových košů a bohužel došlo ke zrušení ohniště, které v lese nejde povolit."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to oblíbená destinace kolařů a různých sportovců kteří tady získají zázemí pro odpočinek. Mohou si tady zacvičit. Tak, jak to lidé v tom projektu Zapoj F-M, v rámci participace, zvolili. Snažili jsme se jim vyjít vstříc, podle jejich přání. A celková revitalizace tady toho místa je před dokončením a teď probíhá ořez stromů, nebezpečných větví, které by mohly někoho zranit. Takže to jsou poslední úpravy před tím jarním provozem, kdy dojde k tomu spuštění."
Lucie Šidlová, hlavní architekta Frýdku-Místku: "Ještě tady chybí dodělat velká lavice, taková relaxační. Říkáme jí vlna, na které se může sedět, ležet. Děti přes ni mohou běhat. Tu technické služby budou vyrábět, takže ještě chvilku to potrvá."

Aktuálně už pokračuje příprava na realizaci dalšího místa, které vybrali lidé ve druhém ročníku participativního rozpočtu. Jde o nároží na třídě TGM ve Frýdku.

Lucie Šidlová, hlavní architekta Frýdku-Místku: "Takže sama jsem zvědavá s čím občané přijdou, jak to budou chtít řešit. A na jejich tipy a na úvahy se určitě budeme těšit na plánovacím dnu 22. března. Budeme tady celý den, je to středa, a budeme poslouchat, co by si představovali a jaké mají nápady."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tímto bych rád všechny občany pozval, tady na to místo. Bude tady diskuzní stánek a tady se promítnou všechna přání, která se potom zhmotní do nějakého záměru. A průsečík těch přání se potom projeví v investičním záměru. A pak ho, pokud bude smysluplný, uděláme a zrealizujeme."

První návrhy podali lidé už při hlasování. Někdo by byl pro přírodní úpravu, další pro kašnu s lavičkami. Na proměnu místa by měl být vyčleněn jeden milion korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Úprava nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku, která vzešla z participace, začne na podzim

28. srpna 2023 15:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lavičky, pergola i zeleň. Zkrátka příjemné místo k malé relaxaci. I když stojí hned vedle rušné silnice a kruhové křižovatky. Proměna nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku vyšla z participace. Všechny nápady veřejnosti byly zpracovány a nyní se pomalu připravuje realizace.

Začaly práce na proměně Nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku

9. listopadu 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Začala proměna Nároží na třídě TGM ve Frýdku. Během několika měsíců z něj bude nádherný malý městský parčík. Místo vybrali občané v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu Zapoj F-M. Lidé také přišli s návrhy, co by mělo na Nároží vzniknout.

Nelíbí se vám zanedbaná lokalita ve vašem okolí? Navrhněte ji na proměnu

9. června 2023 9:27 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Plochy v Moravské Ostravě a Přívozu, které jsou zanedbané nebo opuštěné, mají šanci na změnu. Díky participativnímu rozpočtu Náš obvod projdou proměnou. Které lokality to budou, je na vás.


Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Dnes 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Dívka se topila v řece Ostravici, spadl jí tam telefon. Zachránili ji policisté a hasiči

17. dubna 2024 8:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

21leté dívce padl mezi kameny v řece Ostravici ve Frýdku-Místku telefon. Chtěla ho vytáhnout, spadla do vody a strhl ji proud. Náhodný svědek zburcoval záchranné složky. Jako první byl na místě strážník městské policie, který držel dívku na laně. Do vody se pak pro dívku vrhl státní policista.

Proměna výletního místa na Zátiší ve Frýdku-Místku je před dokončením
Vydáno 6. března 2023 16:21, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Proměna oblíbené lokality Zátiší ve Frýdku-Místku je pomalu před dokončením. Lidé ji vybrali v prvním ročníku participativního rozpočtu a město dalo na její úpravu milion korun. Lidé pak sami navrhli, co by na místě uvítali. Instalován už byl nový altán, lavičky i cvičící prvky.

Oblíbené výletní místo Zátiší už dostalo jasný obrys své nové podoby. K proměně ho vybrala veřejnost v prvním ročníku participace. Lidé také navrhli, co všechno by mělo na místě vzniknout.

Lucie Šidlová, hlavní architekta Frýdku-Místku: "Občané se měli možnost vyjádřit. Konzultovali jsme s nimi jejich požadavky. Snažili jsme se to všechno tady zapracovat. Určitě chtěli nové lavičky, možná méně prvků. Nechtěli, aby tady vzniklo dětské hřiště. Proto je tady těch prvků pro děti méně. Jezdí tady cyklisté, takže to jsme zapracovali. Více odpadkových košů a bohužel došlo ke zrušení ohniště, které v lese nejde povolit."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to oblíbená destinace kolařů a různých sportovců kteří tady získají zázemí pro odpočinek. Mohou si tady zacvičit. Tak, jak to lidé v tom projektu Zapoj F-M, v rámci participace, zvolili. Snažili jsme se jim vyjít vstříc, podle jejich přání. A celková revitalizace tady toho místa je před dokončením a teď probíhá ořez stromů, nebezpečných větví, které by mohly někoho zranit. Takže to jsou poslední úpravy před tím jarním provozem, kdy dojde k tomu spuštění."
Lucie Šidlová, hlavní architekta Frýdku-Místku: "Ještě tady chybí dodělat velká lavice, taková relaxační. Říkáme jí vlna, na které se může sedět, ležet. Děti přes ni mohou běhat. Tu technické služby budou vyrábět, takže ještě chvilku to potrvá."

Aktuálně už pokračuje příprava na realizaci dalšího místa, které vybrali lidé ve druhém ročníku participativního rozpočtu. Jde o nároží na třídě TGM ve Frýdku.

Lucie Šidlová, hlavní architekta Frýdku-Místku: "Takže sama jsem zvědavá s čím občané přijdou, jak to budou chtít řešit. A na jejich tipy a na úvahy se určitě budeme těšit na plánovacím dnu 22. března. Budeme tady celý den, je to středa, a budeme poslouchat, co by si představovali a jaké mají nápady."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tímto bych rád všechny občany pozval, tady na to místo. Bude tady diskuzní stánek a tady se promítnou všechna přání, která se potom zhmotní do nějakého záměru. A průsečík těch přání se potom projeví v investičním záměru. A pak ho, pokud bude smysluplný, uděláme a zrealizujeme."

První návrhy podali lidé už při hlasování. Někdo by byl pro přírodní úpravu, další pro kašnu s lavičkami. Na proměnu místa by měl být vyčleněn jeden milion korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036055/promena-vyletniho-mista-na-zatisi-ve-frydkumistku-je-pred-dokoncenim