Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku popřáli seniorkám, které oslavily významná životní jubilea

Frýdek-Místek pravidelně přeje významným jubilantům. Ať už na různých společenských akcích nebo dokonce osobně. Poslední sada blahopřání proběhla přímo v domově pro seniory, kde se sešlo hned 7 oslavujících seniorek.

Náměstkyně primátora i ředitel Domova pro seniory ve Frýdku-Místku osobně pogratulovali seniorkám v domově, které oslavily významná životní jubilea.

Zdeňka Bílková, jubilantka, 93 let: "Je to velice velká pozornost. To jsem nikde doposud neměla za těch 93 let už toho mám dost, práci. A tady je nádherně, opravdu super." – To jsem se chtěl zeptat, jak se vám tady bydlí? – "Velice dobře a doporučovala bych každému, kdo nemůže, tak ať jde sem. Je to opravdu výborné."
Marie Drozdová, jubilantka, 95 let: "Oni na to nezapomínají. Z magistrátu už za mnou přišli potřetí." – A jak se vám tady bydlí? – "Já bych doma nemohla být už. Nemám, kdo by se o mě staral. Tady je to velká péče."
Božena Babišová, jubilantka, 92 let: "Nerada se fotografuju, to víte, stará ženská, už se nerada vidím." – Přesto nevypadáte na svůj věk. Tipoval bych, že jste mladší. – "To jste mi moc polichotil, to teda jo." – Jak se vám tady bydlí? – "Ale jo, líbí. Je to dobré všecko, já jsem spokojená. Ráda jsem, že tak dlouho tady žiju."

Během návštěvy se přálo sedmi ženám, kdy nejstarší z nich oslavila 97 let. Podobné akce město pořádá pravidelně.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Je to pravidelná akce. Město pamatuje na jubilanty. Hlídáme si to, abychom se opravdu snažili, jednou za dva měsíce nebo podle potřeby, přijít a popřát těm seniorům v tom krásném věku. Za město přineseme vždycky nějakou kytičku ženám, přáníčko a nějakou maličkost. Buď to bývají čaje. A mužům samozřejmě přání a také nějakou maličkost."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mám tu příležitost jít osobně blahopřát třeba lidem, kteří opravdu slaví kulaté výročí v tomto roce, například 101 let. A pokud se nemohu dostavit osobně, tak pořádáme pravidelně setkávání jubilantů. Například v kině Vlast, chodíme navštěvovat seniory v domově pro seniory. A všem, kteří slaví jubileum, tak zasílám osobní přání. A věřím, že takový kontakt občany potěší. A pokud budu moct, tak se s nimi rád potkám. Nejenom u příležitosti výročí, ale například i v rámci setkání a besed v Centru aktivních seniorů."

Na besedy s primátorem chodí hlavně senioři, kteří se i přes pokročilý věk zajímají o dění ve městě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy