Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé ve Frýdku-Místku rozdělovali peníze různým organizacím

Frýdek-Místek dá letos do sportu a kultury více peněz než loni. Zastupitelé schválili na svém dalším zasedání rozdělní části financí z celkového balíku na letošní rok. Jednotlivým spolkům a organizacím tak byla schválena částka kolem 13 milionů korun.

Frýdek-Místek má za sebou třetí zasedání zastupitelstva města. Trvalo přes tři hodiny čistého času a zastupitelé na něm schválili hlavně velký balík dotačních programů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Těch bodů, které se věnovaly podpoře, bylo opravdu hodně. Zároveň jsme schválili vyhlášku, kterou dáváme výjimky velkým kulturním akcím, které budou probíhat v roce 2023 ve městě. A také jsme schválili některé úpravy v rámci rozpočtu, které umožní přípravu dalších investičních akcí, kterým se chce město v budoucnu věnovat."

Podpora mládežnického sportu a dotační program „Podpora a rozvoj sportu ve městě“ byly oproti roku 2022 letos navýšeny o 8,04 milionu Kč na 42,495 mil. Kč. Z tohoto rámce zastupitelé nyní odsouhlasili do oblasti sportu částku 5,797 milionu Kč.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zastupitelstvo zároveň schválilo prodloužení memoranda o spolupráci mezi frýdeckým a třineckým hokejem, který probíhá v hale Polárka. A je to signál o tom, že o tuto spolupráci stojíme a rádi bychom, aby hala Polárka byla naplněna smysluplně a aby se tam děly zápasy, které budou zajímavé i pro diváky."

Dotační program Podpora a rozvoj kulturních aktivit byl pro letošní rok navýšen o 3,05 mil. Kč na celkovou částku 6,9 milionu Kč. Zastupitelé odsouhlasili žádosti v celkové výši 3,083 milionů Kč.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pokud bych mohl konkrétně vypíchnout, i z gesce, kterou mám v kompetenci, například školství, tak jsme opětovně podpořili místní akční skupinu, která pořádá festival Inspirace v přírodních vědách, spojený se setkáváním ředitelů základních a mateřských škol, protože ta akce se velmi osvědčila."

Z balíku podpory sociálních služeb byly schváleny žádosti za tři miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy