Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se postupně opravují byty pro seniory

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek nabízí výhodné bydlení pro seniory nad 65 let. Byty v domech zvláštního určení mohou využívat jednotlivci i seniorské páry. Navíc postupně v rámci možností se město snaží byty rekonstruovat, aby klientům nabízely moderní komfort.

Frýdek-Místek pracuje na zvyšování úrovně bydlení nejen v běžných bytech, ale také v bytech, které jsou v domech zvláštního určení. Takové byty mohou využívat senioři nad 65 let.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Jedná se o malometrážní byty, které jsou určeny seniorům, kteří zvládají samostatné bydlení. Samozřejmě v případě zhoršeného zdravotního stavu mohou využít i terénní sociální službu, která tady má pobočku."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady momentálně máme jeden rekonstruovaný byt na ulici 17. listopadu. Jedná se o byt 0+2, ale samozřejmě k dispozici budou i byty v jiných rozměrech. Garsonky 1+1. O ty byty 0+2 ne, že by nebyl zájem, ale tam se nám trošku hůře daří ty byty uplatňovat ohledně těch zájemců."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Byty zvláštního určení pro seniory jsou na ulicích 17. listopadu, Na Aleji, na Sadové, Těšínské a Zámecké ulici. Tyto jsou vhodné pro dvojice, protože jsou 2+0 anebo pro jednotlivce 0+1."

Nájemné u nově rekonstruovaných bytů se pohybuje kolem 54 korun za metr čtvereční.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Žádost o tento typ bydlení si zájemci mohou podat na magistrátu Frýdku-Místku, na odboru sociálních služeb. Kde jim sociální pracovníci poskytnou další potřebné informace."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě bychom si přáli udržet to tempo rekonstrukcí, ať můžeme nabídnout komfortnější a kvalitnější bydlení. A proto také do konce května počítáme s tím, že v domech zvláštního určení zrekonstruujeme osm garsonek nebo bytů o rozměrech 1+1 a ty byty větší, to znamená 0+2, které mají zhruba kolem 50 metrů čtverečních, ty zrekonstruujeme čtyři do konce května."
Dagmar Horutová, technik odboru správy obecního majetku: "My nahrazujeme původní umakartová jádra vyzděním z pórobetonových tvárnic. Měníme zařizovací předměty. To znamená, že nedáváme zpět vany, ale zpět sprchové kouty. Právě kvůli té pohyblivosti těch nájemců nad 65 let."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě se snažíme těch bytů zrekonstruovat co nejvíce. Nicméně musíme brát v úvahu, že ony se rekonstruují za provozu. Čili chceme také co nejméně omezovat ty stávající nájemníky. Přesto, že se traduje leccos, tak to využití bytů ve městě je velmi vysoké. A těch volných bytů nebo těch, které jsou právě vhodné k rekonstrukci je poměrně málo. Čili město rozhodně nedrží desítky volných bytů. Ale opravdu, jakmile se uvolní, přistupujeme k rekonstrukci a nabízíme ho lidem v pořadníku."

Výhodou bytů v domech zvláštního určení je také, že mají bezbariérové přístupy, velké evakuační výtahy a hůře pohybliví klienti se dovnitř dostanou i se svými elektrickými vozítky.

Nahlásit chybu


K tématu

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Samoživitelé ve Frýdku-Místku mohou dočasně získat městský byt

Frýdek-Místek připravil nové zásady pro přidělování bytů pro sociálně znevýhodněné občany. Vstřícný krok se týká především rodičů samoživitelů. Po splnění řady kritérií mohou získat byt na až na tři roky. Během té doby si musí svou situaci vyřešit a najít trvalé bydlení.

Samoživitelky budou mít ve Frýdku-Místku větší šanci získat městský byt

Frýdek-Místek nově upravil systém přidělování městských bytů. Ten má pomoci s hledáním bydlení hlavně matkám samoživitelkám. Město už pro ně zároveň vyčlenilo několik bytů. Smlouvy budou uzavírány za běžných podmínek a nájmů. Maximálně však na dobu tří let.


Ostravské děti mohou zase vyrazit na čerstvý vzduch. Letos město vyčlení 27 milionů kč

Ostrava znovu podpoří ozdravné pobyty pro děti z mateřských a základních škol. Letos pro tyto účely město připravilo 27 milionů korun a díky tomu mohou děti za čistým ovzduším třeba do Beskyd nebo Jeseníků.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Ve Frýdku-Místku se postupně opravují byty pro seniory
Vydáno 6. dubna 2023 16:26, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek nabízí výhodné bydlení pro seniory nad 65 let. Byty v domech zvláštního určení mohou využívat jednotlivci i seniorské páry. Navíc postupně v rámci možností se město snaží byty rekonstruovat, aby klientům nabízely moderní komfort.

Frýdek-Místek pracuje na zvyšování úrovně bydlení nejen v běžných bytech, ale také v bytech, které jsou v domech zvláštního určení. Takové byty mohou využívat senioři nad 65 let.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Jedná se o malometrážní byty, které jsou určeny seniorům, kteří zvládají samostatné bydlení. Samozřejmě v případě zhoršeného zdravotního stavu mohou využít i terénní sociální službu, která tady má pobočku."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady momentálně máme jeden rekonstruovaný byt na ulici 17. listopadu. Jedná se o byt 0+2, ale samozřejmě k dispozici budou i byty v jiných rozměrech. Garsonky 1+1. O ty byty 0+2 ne, že by nebyl zájem, ale tam se nám trošku hůře daří ty byty uplatňovat ohledně těch zájemců."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Byty zvláštního určení pro seniory jsou na ulicích 17. listopadu, Na Aleji, na Sadové, Těšínské a Zámecké ulici. Tyto jsou vhodné pro dvojice, protože jsou 2+0 anebo pro jednotlivce 0+1."

Nájemné u nově rekonstruovaných bytů se pohybuje kolem 54 korun za metr čtvereční.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Žádost o tento typ bydlení si zájemci mohou podat na magistrátu Frýdku-Místku, na odboru sociálních služeb. Kde jim sociální pracovníci poskytnou další potřebné informace."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě bychom si přáli udržet to tempo rekonstrukcí, ať můžeme nabídnout komfortnější a kvalitnější bydlení. A proto také do konce května počítáme s tím, že v domech zvláštního určení zrekonstruujeme osm garsonek nebo bytů o rozměrech 1+1 a ty byty větší, to znamená 0+2, které mají zhruba kolem 50 metrů čtverečních, ty zrekonstruujeme čtyři do konce května."
Dagmar Horutová, technik odboru správy obecního majetku: "My nahrazujeme původní umakartová jádra vyzděním z pórobetonových tvárnic. Měníme zařizovací předměty. To znamená, že nedáváme zpět vany, ale zpět sprchové kouty. Právě kvůli té pohyblivosti těch nájemců nad 65 let."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě se snažíme těch bytů zrekonstruovat co nejvíce. Nicméně musíme brát v úvahu, že ony se rekonstruují za provozu. Čili chceme také co nejméně omezovat ty stávající nájemníky. Přesto, že se traduje leccos, tak to využití bytů ve městě je velmi vysoké. A těch volných bytů nebo těch, které jsou právě vhodné k rekonstrukci je poměrně málo. Čili město rozhodně nedrží desítky volných bytů. Ale opravdu, jakmile se uvolní, přistupujeme k rekonstrukci a nabízíme ho lidem v pořadníku."

Výhodou bytů v domech zvláštního určení je také, že mají bezbariérové přístupy, velké evakuační výtahy a hůře pohybliví klienti se dovnitř dostanou i se svými elektrickými vozítky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036583/ve-frydkumistku-se-postupne-opravuji-byty-pro-seniory