Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár pily v Chlebovicích zaměstnal pět jednotek hasičů

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne u požáru pily v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Událost se obešla bez zranění. Škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, ve čtvrtek v 16:57 hod. Společně s profesionálními hasiči z Frýdku-Místku vyjely na místo události i dobrovolné jednotky z Brušperku, Fryčovic, Frýdku a Chlebovic.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Již při příjezdu na místo události viděly jednotky plameny šlehající ze střechy objektu. Hasiči nasadili pro boj s ohněm čtyři vodní proudy, zasahovali v dýchací technice, případná skrytá ohniska vyhledávali pomocí termokamer. Požár se podařilo lokalizovat během patnácti minut, samotná likvidace pak zabrala další hodinu a půl."

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění je v šetření. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Pro jednotku sboru dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku to byl druhý ostrý zásah, na který vyjeli z nově rekonstruované hasičské zbrojnice za 74,5 milionu korun a zároveň první výjezd pro úplně nové vozidlo CAS30 Tatra 815-7 za 10 milionů. Slavnostní předání ze strany města proběhlo ve čtvrtek před polednem.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail