Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den řemesel představil výuku i práce studentů SŠ řemesel F-M, škola otevřela i nový polygon

Frýdek-Místek |

Střední škola řemesel Frýdek-Místek připravila zajímavou prezentaci svých oborů. Uspořádala Den řemesel, kde studenti předváděli jednotlivá řemesla v praxi. Akce měla za cíl také motivovat budoucí studenty, kteří mají na školu nastoupit už v září.

Venkovní areál Střední školy řemesel Frýdek-Místek obsadili tamní studenti, kteří pod dohledem učitelů odborného výcviku předváděli, co se ve škole naučili. Škola uspořádala historicky první Den řemesel.

Vladimír Švidrnoch, manažer přijímání ke studiu SŠ řemesel F-M: "Rozhodli jsme se představit veřejnosti naši školu jako takovou. Představit řemesla, která se učí na naší škole. A zároveň jsme ten Den řemesel spojili s takovým prvním dnem třídních schůzek pro rodiče a žáky prvních ročníků, kteří budou nastupovat v září ke studiu."
Jan Červenka, učitel odborných předmětů Dřevo: "Naše stanoviště je za obor dřevo. Teorii i praxi. Kluci tady ukazují ukázky, co dělají v kroužcích na motorové pile. Dostanou tam certifikát, který pak mohou dále využívat. Dále tady máme ukázku mikroskopické struktury dřeva, ukázku CNC obrábění, kde obrábí 3D reliéfy kolega."
Vladimír Švidrnoch, manažer přijímání ke studiu SŠ řemesel F-M: "Na jednotlivých stanovištích máme obory jako Zedník, Truhlář, Tesař. Žáci představují své výrobky, výrobky zájmových kroužků a zároveň na stanovištích figurují partneři naší školy, kteří sponzorují nebo napomáhají naší škole při studiu, popřípadě zaměstnávají naše žáky, jak na praxích, tak po absolvování školy."
student oboru Zedník: "První, co jsme udělali, bylo, že jsme nalepili jsme kachličky a teď to zaspárováváme."
Patrik Matoušek, student prvního ročníku oboru Instalatér: "My tady přímo předvádíme instalařinu. Máme měď, plasty. Kdysi se dělaly plechy a kovy. Ale teď se převážně už mění všechno na plasty a měď. Měď se většinou používá na podlahové vytápění, co známe téměř všichni. A plasty na vedení teplé vody a plynu."

Škola zároveň slavnostně otevřela nový Polygon pro výuku práce ve výškách, který se připravoval dva roky.

Tomáš Kavka, instruktor výškových prací: "Kluci, kteří jsou tady na škole si mohou projít různými pracovišti a různými situacemi, se kterými se budou potkávat potom v práci. Tady třeba první a David nám to může ukázat, je výstup na stožár. Takže běžný telekomunikační provoz, reálné prostředí, kde se to stává a může se to stát. Takže zajištěný výstup, sestup. Pak jestli tady vidíte domeček, který má střechy různých sklonů, zavěšená lana, takže i nějaký lanový přístup, případně."
Vladimír Švidrnoch, manažer přijímání ke studiu SŠ řemesel F-M: "Tato akce je prvním ročníkem, takže s napětím jsme očekávali, jak bude přijata veřejností a žáky. A myslím si, že velmi kladně. I přes nepříznivé počasí, které se nám tady teď projevilo, tak věřím, že pokřtí akorát tuto akci."

Škola aktuálně nabízí 3 maturitní a 10 učebních oborů.

Nahlásit chybu


K tématu

Studenti z šesti zemí soutěžili ve Frýdku-Místku o zlatý pohár ve svařování

Střední odborná škola Frýdek-Místek pořádala už 25. ročník mezinárodní soutěže ve svařování. Letos přijelo více než sto soutěžících z šesti zemí světa. Soutěž měla teoretickou i praktickou část a vše vyhodnocovala odborná porota v mezinárodním složení.

Ve Frýdku-Místku začali studovat budoucí hasiči. SOŠ PO obnovila po 13 letech výuku

7. září 2023 12:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Po 13 letech přerušení provozu obnovila výuku střední odborná škola požární ochrany. 30 studentů škola připraví na povolání profesionálních hasičů. V budoucnu by chtěla obor rozšířit o další třídu.

Střední škola technická v Opavě má nové supermoderní učebny

12. prosince 2023 22:33 | Opava | Jiří Cileček

Studenti Střední školy technické v Opavě, tzv. Kolofíku, mají nově zrekonstruované učebny a zázemí. Vzdělávat se nyní budou i v moderních motivačních prostorách, tzv. Collaborative Learning Spaces (CLS). Jejich vybudování vyšlo na 6,67 milionu korun.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Den řemesel představil výuku i práce studentů SŠ řemesel F-M, škola otevřela i nový polygon
Vydáno 29. června 2023 14:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Střední škola řemesel Frýdek-Místek připravila zajímavou prezentaci svých oborů. Uspořádala Den řemesel, kde studenti předváděli jednotlivá řemesla v praxi. Akce měla za cíl také motivovat budoucí studenty, kteří mají na školu nastoupit už v září.

Venkovní areál Střední školy řemesel Frýdek-Místek obsadili tamní studenti, kteří pod dohledem učitelů odborného výcviku předváděli, co se ve škole naučili. Škola uspořádala historicky první Den řemesel.

Vladimír Švidrnoch, manažer přijímání ke studiu SŠ řemesel F-M: "Rozhodli jsme se představit veřejnosti naši školu jako takovou. Představit řemesla, která se učí na naší škole. A zároveň jsme ten Den řemesel spojili s takovým prvním dnem třídních schůzek pro rodiče a žáky prvních ročníků, kteří budou nastupovat v září ke studiu."
Jan Červenka, učitel odborných předmětů Dřevo: "Naše stanoviště je za obor dřevo. Teorii i praxi. Kluci tady ukazují ukázky, co dělají v kroužcích na motorové pile. Dostanou tam certifikát, který pak mohou dále využívat. Dále tady máme ukázku mikroskopické struktury dřeva, ukázku CNC obrábění, kde obrábí 3D reliéfy kolega."
Vladimír Švidrnoch, manažer přijímání ke studiu SŠ řemesel F-M: "Na jednotlivých stanovištích máme obory jako Zedník, Truhlář, Tesař. Žáci představují své výrobky, výrobky zájmových kroužků a zároveň na stanovištích figurují partneři naší školy, kteří sponzorují nebo napomáhají naší škole při studiu, popřípadě zaměstnávají naše žáky, jak na praxích, tak po absolvování školy."
student oboru Zedník: "První, co jsme udělali, bylo, že jsme nalepili jsme kachličky a teď to zaspárováváme."
Patrik Matoušek, student prvního ročníku oboru Instalatér: "My tady přímo předvádíme instalařinu. Máme měď, plasty. Kdysi se dělaly plechy a kovy. Ale teď se převážně už mění všechno na plasty a měď. Měď se většinou používá na podlahové vytápění, co známe téměř všichni. A plasty na vedení teplé vody a plynu."

Škola zároveň slavnostně otevřela nový Polygon pro výuku práce ve výškách, který se připravoval dva roky.

Tomáš Kavka, instruktor výškových prací: "Kluci, kteří jsou tady na škole si mohou projít různými pracovišti a různými situacemi, se kterými se budou potkávat potom v práci. Tady třeba první a David nám to může ukázat, je výstup na stožár. Takže běžný telekomunikační provoz, reálné prostředí, kde se to stává a může se to stát. Takže zajištěný výstup, sestup. Pak jestli tady vidíte domeček, který má střechy různých sklonů, zavěšená lana, takže i nějaký lanový přístup, případně."
Vladimír Švidrnoch, manažer přijímání ke studiu SŠ řemesel F-M: "Tato akce je prvním ročníkem, takže s napětím jsme očekávali, jak bude přijata veřejností a žáky. A myslím si, že velmi kladně. I přes nepříznivé počasí, které se nám tady teď projevilo, tak věřím, že pokřtí akorát tuto akci."

Škola aktuálně nabízí 3 maturitní a 10 učebních oborů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037982/den-remesel-predstavil-vyuku-i-prace-studentu-ss-remesel-fm-skola-otevrela-i-novy-polygon