Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Daruj F-M se zpozdila kvůli doplnění povolení, nyní se opět připravuje

Lidé budou moci opět přispívat do sbírky Daruj F-M. Má se rozšířit o projekt speciální dráhy pro jízdy na horských kolech. Rozjezd se ale zpozdil, kvůli doplnění patřičných povolení.

Projekt Daruj F-M se připravuje na spuštění další zajímavé veřejné sbírky. Jde o projekt Flow Trails Palkovice, který se snaží postupně budovat nadšenci pro jízdu na horských kolech.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V rámci projektu Daruj F-M se přihlásil další zájemce. S tím, že chtějí vybudovat na území města, byť je to na hranici s Palkovicemi, Flow trail pro kola. Děti s koly, terénní jízdy a tak dále. S tím, že jsme již rozhodli o poskytnutí podpory. Nicméně jsme narazili na problém při zřizování sbírky."
Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Založili jsme spolek Flow Trails Palkovice. Domluvili jsme se s obcí na tom, abychom mohli využívat obecní les pro vybudování Flow trailu. A chceme touto aktivitou zapojit tu mládež Palkovickou a mládež i z okolí, aby se mohla realizovat na tvorbě toho trailu jako takového. A potom samozřejmě, aby měli nějaké propojení sportu a přírody. A to samé platí pro všechny z okolí Frýdku-Místku, kteří mají zájem o horská kola."

Sbírka se měla rozjet už na jaře, ale úředníci nakonec narazili na problém v chybějící dokumentaci, která byla nutná pro potřeby založení sbírky.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo nutné doplnit stavební povolení, protože tyto úpravy vyžadují stavební povolení. Jedná se o les, takže se tam vyjadřovali také ochranáři přírody a další dotčené odbory. S tím, že se všechno podařilo úspěšně vyřídit, takže nyní můžeme spustit projekt Daruj F-M a vybírat peníze na tento projekt. S tím, že v příštím roce by měly být provedeny stavební úpravy. Po vybrání dostatečných finančních prostředků se začne budovat a poté to bude sloužit občanům."
Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Dneska ten trail je v nějaké fázi budování, kdy v loňském roce jsme udělali pročištění lesa a začali jsme trasovat. Takže jsme se dostali na nějakých 600 metrů trasy z kopce dolů. K tomu se ještě připočítává asi kilometr výstupové trasy, která je po lesní cestě, ale krásná panoramatická. A v tomto roce bychom rádi pokračovali v těch terénních úpravách a doufáme, že buď na konci roku nebo na začátku příštího roku bychom už mohli jezdit."

Definitivní spuštění sbírky Daruj F-M bude muset potvrdit ještě zastupitelstvo. Poté bude možné začít vybírat peníze. Město pak vybranou částku do určité výše zdvojnásobí.

Nahlásit chybu


K tématu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail