Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek opravuje dům s byty pro seniory v Těšínské ulici

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek neustále zlepšuje podmínky pro bydlení seniorů. Aktuálně prochází opravou dům s byty v Těšínské ulici. Jde o historickou budovu, která dostane novou fasádu. Část oken se renovuje a další se vymění. Práce vyjdou na zhruba 7 milionů korun.

Historický dům v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku je aktuálně obestavěný lešením. Patří městu, které v něm provozuje byty pro seniory. Aktuálně probíhá rekonstrukce zevnějšku domu.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Neustále zlepšujeme podmínky bydlení u našich seniorů. Důkazem je právě to, že probíhá nyní rekonstrukce bytů zvláštního určení, tady na ulici Těšínská. Tady v tomto domě se nachází 11 bytů, kde bydlí právě senioři."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta budova, její stav už si vyžadoval určitý zákrok. Hlavně fasáda, kterou jsme ze tří stran nechali zateplit. Tu historickou fasádu zepředu, tam dojde k takové revitalizaci všech prvků."

Okna v přední části, která zasahují do ulice prochází kompletní renovací. Ta v zadní části projdou podle stavu výměnou.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Fasáda vyjde na zhruba 7 milionů korun, byl tam rozšířen teď ještě objem prací, takže jsme to doplnili zhruba o tři čtvrtě milionu. A myslím si, že po dohodě s hlavní architektkou a památkáři jsme tam stanovili teď i barevné řešení fasády. Vypadá velmi zajímavě a vrací to zase lesk té budově. Takový, jaký si zaslouží. Je to krásná budova a bude to zase jednou z takových ozdob města."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Objekt má také hezkou zahradu. Já bych byl moc rád, pokud by se do budoucna revitalizovala, aby senioři mohli využívat tuto zahradu na sto procent. A rovněž bych chtěl i poděkovat odboru investic a správě obecního majetku a panu náměstkovi Kajzarovi za to, že v tuto chvíli se opravdu investuje spousta úsilí a financí do sociálních staveb."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Co nás trápí na té stavbě, je stav pod ní. To znamená, je tam nějaká opěrná zeď, která je výrazně narušená. Tam se teď tím zabývá statik, dělá se tam posudek."

Město aktuálně řeší také možnost odkoupení okolních pozemků, které navazují na zahradu za domem.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My se tím vážně zabýváme, protože tím nákupem by došlo ke scelení pozemků kolem TJ Slezan. My už tam vlastníme nějaké pozemky, se Slezanem jsme tam rozhodující vlastníci. A tímto scelením bychom mohli realizovat řadu dalších investičních akcí, zejména sportovního charakteru v této oblasti."

Těšínská ulice patří k nejstarším ve městě. Město tam chce v budoucnu také kompletně opravit povrch. Ulice je ale slepá a plány jsou podmíněny vyřešením složitých administrativních vztahů vázaných také na dohody s tamními soukromými vlastníky.

Nahlásit chybu


K tématu

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Rekonstrukce Integrovaného centra Žirafa ve Frýdku-Místku je kompletně hotová

30. října 2023 11:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Integrované centrum Žirafa ve Frýdku-Místku má kompletně hotovou revitalizaci. Práce na zateplení, výměně oken, vybudování nájezdových ramp a nových vchodů trvaly 10 měsíců. Stály téměř 11 milionů korun a musely se zvládnout za plného provozu.

Frýdek-Místek chystá rekonstrukci vnitrobloků na sídlišti Riviéra

Frýdek-Místek chystá rekonstrukci vnitrobloků na sídlišti Riviéra. Proměnou projdou hlavně stará a zničená asfaltová hřiště. Opraví se chodníky i mobiliář. Na jednom místě má také vzniknout nové parkoviště. Rekonstrukce se zatím naplánovaly na první čtyři vnitrobloky. Práce by měly začít příští rok.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Frýdek-Místek opravuje dům s byty pro seniory v Těšínské ulici
Vydáno 8. července 2024 11:49, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek neustále zlepšuje podmínky pro bydlení seniorů. Aktuálně prochází opravou dům s byty v Těšínské ulici. Jde o historickou budovu, která dostane novou fasádu. Část oken se renovuje a další se vymění. Práce vyjdou na zhruba 7 milionů korun.

Historický dům v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku je aktuálně obestavěný lešením. Patří městu, které v něm provozuje byty pro seniory. Aktuálně probíhá rekonstrukce zevnějšku domu.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Neustále zlepšujeme podmínky bydlení u našich seniorů. Důkazem je právě to, že probíhá nyní rekonstrukce bytů zvláštního určení, tady na ulici Těšínská. Tady v tomto domě se nachází 11 bytů, kde bydlí právě senioři."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta budova, její stav už si vyžadoval určitý zákrok. Hlavně fasáda, kterou jsme ze tří stran nechali zateplit. Tu historickou fasádu zepředu, tam dojde k takové revitalizaci všech prvků."

Okna v přední části, která zasahují do ulice prochází kompletní renovací. Ta v zadní části projdou podle stavu výměnou.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Fasáda vyjde na zhruba 7 milionů korun, byl tam rozšířen teď ještě objem prací, takže jsme to doplnili zhruba o tři čtvrtě milionu. A myslím si, že po dohodě s hlavní architektkou a památkáři jsme tam stanovili teď i barevné řešení fasády. Vypadá velmi zajímavě a vrací to zase lesk té budově. Takový, jaký si zaslouží. Je to krásná budova a bude to zase jednou z takových ozdob města."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Objekt má také hezkou zahradu. Já bych byl moc rád, pokud by se do budoucna revitalizovala, aby senioři mohli využívat tuto zahradu na sto procent. A rovněž bych chtěl i poděkovat odboru investic a správě obecního majetku a panu náměstkovi Kajzarovi za to, že v tuto chvíli se opravdu investuje spousta úsilí a financí do sociálních staveb."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Co nás trápí na té stavbě, je stav pod ní. To znamená, je tam nějaká opěrná zeď, která je výrazně narušená. Tam se teď tím zabývá statik, dělá se tam posudek."

Město aktuálně řeší také možnost odkoupení okolních pozemků, které navazují na zahradu za domem.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My se tím vážně zabýváme, protože tím nákupem by došlo ke scelení pozemků kolem TJ Slezan. My už tam vlastníme nějaké pozemky, se Slezanem jsme tam rozhodující vlastníci. A tímto scelením bychom mohli realizovat řadu dalších investičních akcí, zejména sportovního charakteru v této oblasti."

Těšínská ulice patří k nejstarším ve městě. Město tam chce v budoucnu také kompletně opravit povrch. Ulice je ale slepá a plány jsou podmíněny vyřešením složitých administrativních vztahů vázaných také na dohody s tamními soukromými vlastníky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043915/frydekmistek-opravuje-dum-s-byty-pro-seniory-v-tesinske-ulici