Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FM City Fest přepsal kulturní historii Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Šestý ročník FM City Festu byl v mnoha ohledech prémiový. Akce proběhla v novém a větším areálu. Poprvé dorazilo přes 20 tisíc lidí a vystoupily světové hudební hvězdy. Organizátoři zvládli akci s velkým náporem návštěvníků na výbornou.

Frýdek-Místek má za sebou historicky největší FM City Fest. Festival letos proběhl v areálu Lembergerovy textilní továrny v Hálkově ulici.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "My jsme s našim týmem v euforii. Chtěl bych poděkovat všem, že tam nechali srdíčko. Myslím, si, že jsme společně, a velký dík patří lidem, přepisovali minimálně kulturní historii našeho města, co máme rádi. A já doufám, že do příštího roku vychytáme pár nuancí a budeme zase opět lepší. Dneska už víme, že budeme ve stejném areálu, jako jsme byli letos. A pravděpodobně naposled."

Organizátorům po akci osobně poděkoval i primátor města. Vše se totiž zvládlo bez komplikací.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Letošní ročník FM City Festu byl jednou z největších kulturně-společenských událostí v novodobé historii města. A s tím počtem návštěvníků, který byl kolem dvaceti tisíc se dalo předpokládat mnoho problémů. Proto jsme se s pořadatelem na tuto akci připravovali dlouhodobě dopředu."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Areál nějakým způsobem, svého genius loci, byl podobný, protože měl také svou dominantu v té staré slezanské budově. Ale byl samozřejmě výrazně větší. Byl trošku, řekněme náročnější z hlediska povrchu, strávilo se tam asi 1 500 hodin práce všemožných lidí, aby ten povrch byl vyhovující."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já bych chtěl poděkovat pořadatelům, protože i přesto, že do města přijely tisíce automobilů, desetitisíce návštěvníků, tak se tu situaci podařilo zvládnout. Samozřejmě, takový počet návštěvníků přináší jisté problémy, byl problém s parkováním, nicméně nezkolabovala doprava, nestalo se nic nečekaného. Tu situaci se podařilo zvládnout, právě díky spolupráci integrovaného záchranného systému, města, pořadatelů, velmi obstojně."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Děkujeme lidem za jejich pochopení. Když se dějí velké věci, tak se tam děje i nějaký hluk. Tak snad se to dalo přežít. Pan primátor mi říkal, že těch stížností nebylo příliš, tak za to moc děkujeme a budeme se snažit být zase lepší."

Festival opět tradičně myslel na i na benefici.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Vybralo se 50 tisíc, jestli se nemýlím a my jsme tu částku zdvojili na 100 tisíc pro Podané ruce a pro dvojici postižených lidí."

Sedmý ročník FM City Festu proběhne 27. a 28. června 2025 a spuštěn byl už i předprodej prvních vln vstupenek.

Nahlásit chybu


K tématu

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy

23. října 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Festival dětských pěveckých sborů ve Frýdku-Místku naladil na vánoční atmosféru

11. prosince 2023 14:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Festival dětských pěveckých sborů opět rozezněl Lidový dům ve Frýdku-Místku. Letos na něm mezi sebou poměřilo hlasivky 8 sborů. Většina ladila hlavně vánoční písně, ale nebyla to podmínka. Organizátoři se díky této akci snaží dál udržet v dětech zájem o zpívání ve sboru.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

FM City Fest přepsal kulturní historii Frýdku-Místku
Vydáno 8. července 2024 13:43, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Šestý ročník FM City Festu byl v mnoha ohledech prémiový. Akce proběhla v novém a větším areálu. Poprvé dorazilo přes 20 tisíc lidí a vystoupily světové hudební hvězdy. Organizátoři zvládli akci s velkým náporem návštěvníků na výbornou.

Frýdek-Místek má za sebou historicky největší FM City Fest. Festival letos proběhl v areálu Lembergerovy textilní továrny v Hálkově ulici.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "My jsme s našim týmem v euforii. Chtěl bych poděkovat všem, že tam nechali srdíčko. Myslím, si, že jsme společně, a velký dík patří lidem, přepisovali minimálně kulturní historii našeho města, co máme rádi. A já doufám, že do příštího roku vychytáme pár nuancí a budeme zase opět lepší. Dneska už víme, že budeme ve stejném areálu, jako jsme byli letos. A pravděpodobně naposled."

Organizátorům po akci osobně poděkoval i primátor města. Vše se totiž zvládlo bez komplikací.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Letošní ročník FM City Festu byl jednou z největších kulturně-společenských událostí v novodobé historii města. A s tím počtem návštěvníků, který byl kolem dvaceti tisíc se dalo předpokládat mnoho problémů. Proto jsme se s pořadatelem na tuto akci připravovali dlouhodobě dopředu."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Areál nějakým způsobem, svého genius loci, byl podobný, protože měl také svou dominantu v té staré slezanské budově. Ale byl samozřejmě výrazně větší. Byl trošku, řekněme náročnější z hlediska povrchu, strávilo se tam asi 1 500 hodin práce všemožných lidí, aby ten povrch byl vyhovující."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já bych chtěl poděkovat pořadatelům, protože i přesto, že do města přijely tisíce automobilů, desetitisíce návštěvníků, tak se tu situaci podařilo zvládnout. Samozřejmě, takový počet návštěvníků přináší jisté problémy, byl problém s parkováním, nicméně nezkolabovala doprava, nestalo se nic nečekaného. Tu situaci se podařilo zvládnout, právě díky spolupráci integrovaného záchranného systému, města, pořadatelů, velmi obstojně."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Děkujeme lidem za jejich pochopení. Když se dějí velké věci, tak se tam děje i nějaký hluk. Tak snad se to dalo přežít. Pan primátor mi říkal, že těch stížností nebylo příliš, tak za to moc děkujeme a budeme se snažit být zase lepší."

Festival opět tradičně myslel na i na benefici.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Vybralo se 50 tisíc, jestli se nemýlím a my jsme tu částku zdvojili na 100 tisíc pro Podané ruce a pro dvojici postižených lidí."

Sedmý ročník FM City Festu proběhne 27. a 28. června 2025 a spuštěn byl už i předprodej prvních vln vstupenek.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043916/fm-city-fest-prepsal-kulturni-historii-frydku-mistku