Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert
Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.
Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.
V Dělnickém domě v Horní Suché se děti základní školy představily na tradičním vánočním koncertě. Ten se konal už podesáté a děti doprovodila kapela.
Slavíci z Horní Suché připravili v Dělnickém domě i letos vánoční koncert. Jejich podání písní je mezi obyvateli dlouhodobě oblíbené, což potvrdila i vysoká návštěvnost.
V centru Rychvaldu začalo občanům sloužit modernizované zdravotní středisko. Upraven byl hlavní vstup, čekárny a především přibyly nové ordinace.
Přeshraniční spolupráce mezi Havířovem, Karvinou a polským Jastrzębie-Zdrój trvá už více než dvě desítky let. Nyní města zhodnotila projekty v oblasti veřejného pořádku a Městská policie v Havířově měla co ukázat.
Ostravu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 68 let zemřel bývalý primátor Aleš Zedník. S místní komunální politikou byl spjat už od konce devadesátých let. Kromě politické kariéry působil jako výzkumník, pedagog, ředitel a manažer několika společností a také hudebník.
Přístavba Hotelu Praha je už několik měsíců na prodej. Dosud o ni neprojevil zájem žádný kupec. Nabídkové řízení teď město vyhlásilo počtvrté a snížilo cenu o více než 3 miliony korun.
V kinosále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konala přednáška na téma prevence rakoviny prsu. Potřebné informace a praktické zkušenosti získaly nejen ženy, ale i muži.
S koncem zimy se v Mariánských Horách naplno rozběhly jarní práce. Technický úsek vyměnil zimní techniku za zametací stroje a postupně čistí ulice, chodníky i travnaté plochy.
Na střeše byl plynový hořák a stopy po práci dělníků, kteří měli lepit asfaltové pásy. Svědek pomohl zachránit několik lidí. Požár střechy paneláku v Ostravě si vyžádal 15 evakuovaných, 3 nadýchaní kouře a škoda 1,5 milionu korun. Hasiči budou místo hlídat do pátku.
Likvidace Dolu ČSM ve Stonavě pokročila do další fáze. Z podzemí šachty, nad kterou se tyčí vysoká betonová věž, jsou postupně vytahovány obří nádoby, kterými se z dolu vyváželo vytěžené uhlí.
Mateřské školy v Ostravě-Porubě zahájily zápisy na nový školní rok. Letos se konají podle novely školského zákona dříve než v minulosti, a to od 15. března do 15. dubna.
Moravskoslezský kraj i letos podpoří rozvoj venkova. Obcím do tří tisíc obyvatel rozdělí téměř 30 milionů korun na opravy cest a chodníků, úpravy veřejných prostranství nebo projekty pro komunitní život. Peníze pomohou celkem 75 projektům napříč regionem.
Stomatologická péče u obtížně ošetřitelných dětí
Místní akční skupina Frýdantsko - Beskydy pořádala další ročník setkání inspirativních žen, které zastávají nejrůznější vedoucí pozice. Pracovně-společenský program setkání byl rozprostřen do dvou dnů.
Nový beachvolejbalový areál byl v Čeladné otevřen v září loňského roku, později byl zastřešen jako nafukovací hala. Současně zde vznikl volejbalový klub Golden Beach Čeladná, který je součástí projektu Volley Beskydy. V březnu se tu konal pilotní workshop pro žáky základních škol z Čeladné a Ostravice.
Sedmá Základní škola ve Frýdku-Místku na ulici 1. máje oslavila 60 let od svého založení. Oslavy měly více programových bodů včetně slavnostní akademie.
O seniory v domově v Lískovecké ulici je postaráno stejně kvalitně i pod městskou správou. Tamní obyvatelé si pochvalují personál i prostředí. Novinkou jsou tzv. klientské rady nebo nové aktivity.
Kostel Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku je římskokatolický poutní kostel. Barokní chrám dostavěný roku 1777 byl roku 1999 povýšen na basiliku minor, jako jedinou v MS kraji. Vnitřní prostory basiliky jsou nyní v rekonstrukci, znovu otevřena bude 1. května.
