Děti z MŠ Sněženka vynesly morenu a přivítaly jaro
V příspěvku navštívíme děti z mateřské školy Sněženka. Ty podle starodávné tradice vynášely Morenu, aby zahnaly zimu a přivítaly jaro.
V příspěvku navštívíme děti z mateřské školy Sněženka. Ty podle starodávné tradice vynášely Morenu, aby zahnaly zimu a přivítaly jaro.
Největší přetížení, se kterým se inspektoři INSID doposud setkali. U Mankovic na Novojičínsku zastavili v noci na čtvrtek soupravu o váze 105 tun. Byla přetížená o 57 tun, měla nadrozměr a neměla potřebná povolení k přepravě. Řidič navíc nedodržel předpisy. Soupravu odtáhli do Ostravy a zajistili, dokud nebude mít vyřízeno vše potřebné. Zároveň byla uvalena kauce 330 tisíc korun.
Takzvaný ostravský mrakodrap se dočká kompletní proměny. Místo chátrajícího objektu vznikne v srdci města špičkové bydlení. Oprava se dotkne samotné stavby i přilehlého veřejného prostoru.
Běželi pro zvíře, které v přírodě viděl jen málokdo. Ostravská zoologická zahrada uspořádala další ročník tradičního charitativního běhu. Tentokrát tisícovka lidí obula tenisky pro saolu – tajemného a kriticky ohroženého kopytníka z Asie.
Škoda Group dál posiluje své působení v Moravskoslezském kraji. V Ostravě zaměstnává více než patnáct set lidí a rozvíjí zde výrobu vlaků a tramvají, servis kolejových vozidel i digitální technologie. Jen do modernizace Škody Vagonka investovala od roku 2020 přibližně tři miliardy korun.
Kousek od jedné z nejrušnějších silnic v Radvanicích vznikl park jako z obrázků Josefa Lady. Nechybí vrby, vodník, dřevěná zvířátka ani kopečky na zimní sáňkování. Ještě nedávno přitom bylo místo podmáčené a prakticky nepřístupné.
Obyvatelé i návštěvníci Bašky mají k dispozici novou cyklostezku.
Nemohla se dovolat svému kamarádovi, raději zavolala policii. Díky pohotové reakci ženy pomohli ostravští policisté 63letému muži. Hlídka se dostala dovnitř bytu přes pootevřené okno, nalezla vyčerpaného muže ležícího na podlaze a předala ho záchranářům.
Řidička prý přehlédla dva seniory na přechodu pro chodce a bohužel je srazila. Oba byli převezeni do nemocnice. Policie nyní hledá svědky nehody, která se stala v Ostravě-Porubě.
Povodí Odry pokračuje v přípravě přehrady Nové Heřminovy. Klíčové stavební povolení očekává na konci letošního roku, následovat má výběr zhotovitele. Vodní dílo má chránit obce na řece Opavě před povodněmi a současně pomáhat regionu v období sucha.
Netušili, že jsou bankovky padělané, našli je v popelnici. To tvrdila čtveřice z Ostravy, která se pokoušela padělané eura směnit. V několika případech se jim podařilo za falešné peníze i nakoupit. Kriminalisté zajistili přes devadesát totožných padělků a všem obviněným nyní hrozí až osm let vězení.
Obyvatelé i návštěvníci Bašky mají k dispozici novou cyklostezku.
Nošovice ožily tradičními slavnostmi. Do obce dorazili místní obyvatelé i návštěvníci z okolí, aby společně strávili den plný hudby a zábavy.
Hudba, regionální výrobky, dobré jídlo i zábava pro děti. Frýdlant nad Ostravicí patřil tradiční akci Trh pokaždé jinak. Letos přilákala i fanoušky z druhého konce republiky. Hlavními hudebními hvězdami byli Tomáš Klus a Ben Cristovao.
Už jste někdy potkali ve výtahu poníka? Klientům Domova pro seniory ve Frýdku-Místku se to nedávno stalo. Ponyterapie patří k oblíbeným relaxačním technikám v tomto zařízení.
Frýdek-Místek je zase o kousek čistější. Radnice se tentokrát zaměřila na odstranění graffiti ze zdi pod Památníkem osvobození u řeky Ostravice, známým jako „Holubice“.
Vnitroblok na Těšínské ulici ve Frýdku se mění k nepoznání. Jeho problémy se stojící vodou se stanou minulostí. Přibude parkovacích míst a celý prostor bude zkultivován.
