Frýdlant n.O. ovládla soutěž v plachtění kluzáků

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhla soutěž v plachtění větroňů. Na letce čekala ve dvou kategoriích několik set kilometrů dlouhá trať, která vedla územím tří států.

Letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí ovládl 12. ročník soutěže v plachtění kluzáků. Soutěž se pořádala ve dvou třídách, a to ve třídě FL a třídě Adrenalin Grand prix.

“Ve třídě FL závodníci vyrážejí na trať dle aktuální situace a po oblétnutí celé tratě se následně provede vyhodnocení. U AGP je ten rozdíl, že závodníci vyrážejí na trať v jednu chvíli, a ten závodník, který trať oblétne jako první, se hned stává vítězem,” popsal ředitel soutěže Libor Holub.

Soutěž přilákala závodníky z celé republiky. Trať, kterou museli zdolat, vedla kromě naší země, hlavně nad Beskydami, také vzdušným prostorem Polska a Slovenska.

Anketa, letci: 1. “Šance vidím bledě. První disciplínu jsme prohráli, druhou vyhráli, takže je to jak na houpačce. Jsme z toho nervózní, ale uvidíme, co počasí přinese další letové dny.” 2. “Zatím to nejde úplně dobře. V první disciplíně jsem doletěl až pátý. Ve druhé jsem byl druhý, což už je lepší. Uvidíme, kolik ještě poletíme úloh.”

Jako první otočný bod je nejčastěji volen vrchol Lysé hory. Pro návštěvníky královny Moravskoslezských Beskyd jsou tak přilétávající a kroužící kluzáky vždy úchvatným zážitkem.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků