Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant n.O. ovládla soutěž v plachtění kluzáků

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhla soutěž v plachtění větroňů. Na letce čekala ve dvou kategoriích několik set kilometrů dlouhá trať, která vedla územím tří států.

Letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí ovládl 12. ročník soutěže v plachtění kluzáků. Soutěž se pořádala ve dvou třídách, a to ve třídě FL a třídě Adrenalin Grand prix.

“Ve třídě FL závodníci vyrážejí na trať dle aktuální situace a po oblétnutí celé tratě se následně provede vyhodnocení. U AGP je ten rozdíl, že závodníci vyrážejí na trať v jednu chvíli, a ten závodník, který trať oblétne jako první, se hned stává vítězem,” popsal ředitel soutěže Libor Holub.

Soutěž přilákala závodníky z celé republiky. Trať, kterou museli zdolat, vedla kromě naší země, hlavně nad Beskydami, také vzdušným prostorem Polska a Slovenska.

Anketa, letci: 1. “Šance vidím bledě. První disciplínu jsme prohráli, druhou vyhráli, takže je to jak na houpačce. Jsme z toho nervózní, ale uvidíme, co počasí přinese další letové dny.” 2. “Zatím to nejde úplně dobře. V první disciplíně jsem doletěl až pátý. Ve druhé jsem byl druhý, což už je lepší. Uvidíme, kolik ještě poletíme úloh.”

Jako první otočný bod je nejčastěji volen vrchol Lysé hory. Pro návštěvníky královny Moravskoslezských Beskyd jsou tak přilétávající a kroužící kluzáky vždy úchvatným zážitkem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy